Poradíme, jak vybrat ty správné interiérové dveře

Poradíme, jak vybrat ty správné interiérové dveře


Interiérové dveře a jejich design – průvodce výběrem

Důležitou součástí příjemného domova jsou interiérové dveře. Ty mohou mít mnoho podob a je pravdou, že mají na celkový design bytu nebo domu velký vliv. V současné době můžete koupit spousty nejrůznějších typů interiérových dveří – klasické, posuvné, prosklené, dřevěné, plastové, v nejrůznějších barevných provedeních
a dekorech. Výběr záleží na vašem citu pro design a na představě, kolik za ně chcete utratit. Ceny interiérových dveří se totiž mohou zásadně lišit. Jaké interiérové dveře do bytu preferujete vy?

Klasické, posuvné nebo dvojkřídlé dveře

Nejdůležitějším rozhodnutím určitě bude, pro jaký typ interiérových dveří se rozhodnete. Vyhovují vám klasické dveře nebo byste raději posuvné dveře, které šetří místo a mají své kouzlo? Do větších bytů nebo rodinných domů se dají použít i dvojkřídlé dveře, které mohou být buď posuvné nebo otevírací. Vždy záleží na tom, co vám vyhovuje. Posuvné dveře jsou o něco nákladnější, protože potřebujete pouzdro a kolejnice, dvojkřídlé dveře zase potřebují větší dveřní prostor. Obě tyto netradiční varianty ale mají velkou přidanou hodnotu v praktičnosti i pro design.

Jaký zvolit materiál

U materiálu je nejčastější kombinace plastových designových dveří s prosklením. Čistě dřevěné dveře jsou sice přírodní, ale o to jsou dražší a navíc dřevo jako materiál nadále pracuje a může se stát, že začnou brzy drhnout nebo bude problém je hladce dovírat. Plastové interiérové dveře se vyrábějí v nejrůznějších dekorech, takže když zvolíte dekor dřeva, od pravých dřevěných dveří je ani nerozeznáte.

  

Prosklené rámové dveře jsou pro design nejzajímavější i proto, že prosklení může mít nejrůznější podoby. Můžete si například vybrat dveře do koupelny, které budou prosklené z velké části a dveře do pracovny nebo ložnice, které budou s minimálním prosklením nebo i bez prosklení. To už záleží na vašem osobitém stylu.

  

 

Důležité je rámové dveře sladit

Rámové neboli interiérové dveře se určitě budete snažit sladit se zbytkem bytu nebo domu. Na prvním místě se dívejte na sladění s podlahou a s ostatními interiérovými dveřmi. Zajímavou variantou je sladit je
i s vchodovými dveřmi nebo dokonce pořídit takové vchodové a interiérové dveře, které zevnitř vypadají stejně. Výběr dekoru a barvy dveří se provádí s ohledem na celý design bytu na barvy stěn i vybavení. Jestli s výběrem váháte, můžete se i poradit s některým profesionálním designérem nebo přímo s výrobci interiérových dveří.

 

Tip: Při výběru si nezapomeňte prohlédnout katalog interiérových dveří. Často v něm naleznete inspiraci
a především ucelenou nabídku designů dveří.

 

Výběr interiérových dveří do bytu je opravdu extrémně široký a vy si určitě vyberete dveře podle svého gusta.