10 tipů, proč zvolit bezpečností dveře do bytu

10 tipů, proč zvolit bezpečností dveře do bytu

Domov znamená bezpečí a prostor, do kterého je nezvaným vstup zakázán. Pro ty, kteří se vás ptát nebudou, jsou na trhu bezpečnostní dveře do bytu. Pokud nad jejich koupí stále váháte, připravili jsme pro vás deset důvodů, proč už neotálet.


  

1. Nejdou vypáčit, vysadit a vykopnout

Obyčejné dveře jsou lehkou překážkou i pro průměrně fyzicky zdatného zloděje. Kvalitní bezpečnostní dveře však odolají páčení, kopání a díky kvalitnímu rámu je znemožněno i jejich vysazení. Takové dveře pak snižují riziko vykradení bytu či domu až o 90 procent.

 

2. Ochrání před požárem

Nebezpečí vám nehrozí pouze od nenechavého jedince, ale také od ohně. Požár může propuknout nejen ve vašem bytě, ale také v bytech sousedů, kdy nejste schopni ovlivnit, jak rychle se rozšíří. Při koupi bezpečnostních dveří se o protipožární ochranu vždy zajímejte, riziko požáru je vysoké stejně jako riziko vykradení.

Tip: Protipožární odolnost se určuje hodnotou za písmenem E. Tato hodnota určuje, kolik minut vydrží dveře bránit šíření požáru. Vyžadujte protipožární dveře odolné alespoň 30, 45 a 60 minut.

 

3. Nepropustí kouř, výpary a zplodiny

Tento benefit oceníte především u dveří do kotelny či garáže. Dveře nepropustí žádné zplodiny a vy můžete
v klidu spát
.

 

4. Neuslyšíte hluk z ulice

Bezpečnostní dveře splňují také vysoké protihlukové normy. Neproniknou k vám tak žádné rušivé zvuky z ulice nebo chodby, a ve vašem bytě zavládne naprostý klid. Zvolte si zvukovou odolnost od 33 dB, 39 dB, 40 dB, 42 dB až po AUDIO ochranu dle platných EU norem.

Tip: Pokud chcete dveře, které splňují veškeré výše uvedené normy a ještě zapadnou do každého interiéru, podívejte se na bezpečnostní dveře do bytu od předního výrobce Adlo.

 

5. Pojišťovny vás budou mít rády

Výše bezpečnostní třídy dveří ovlivňuje také cenu pojištění domácnosti. Zatímco u některých běžných dveří vás nemusí pojistit vůbec, v případě bezpečnostních můžete dojednat i pěkné slevy. Také případná výše hrazení škod je nastavena mnohem výše.

 

6. Budou sloužit dlouhá léta

Bezpečnostní dveře jsou vyráběny za účelem maximalizace ochrany a proto na nich naleznete jen ty nejkvalitnější materiály. Můžete si tak být jisti, že budou sloužit mnoho let.

Tip: Přečtěte si také 3 základní kroky, jak ochránit váš domov před zlodeji.

 

7. Bezpečnostní dveře namontuje odborník

Nemusíte se tak o nic starat a zároveň si budete jistí, že vaše nové dveře jsou správně nainstalovány. Profesionálně vyškolení odborníci celou instalaci provedou za vás.

 

8. Velký výběr materiálů, dekorů a zárubní

Velkou výhodou bezpečnostních dveří do bytu je nepřeberné množství variant. Můžete vybírat z laminovaných povrchů. dýhy, MDF a každý povrch si nechat vyhotovit v mnoha barevných provedeních. Bezpečnostní dveře se tak hodí do každého interiéru.

 

9. Zabrání únikům tepla

Vchodové dveře rozdělují prostory s odlišnou teplotou a právě jimi často uniká nejvíce tepla. Bezpečnostní dveře opatřené nátěrem proti pronikání vlhkosti udrží navíc domácí prostředí stabilní.

 

10. Zloděje odradí na první pohled

Nezvaní hosté vždy vybírají objekty, do kterých se dá snadno a rychle dostat. Otevřená okna a nekvalitní dveře jsou pro ně tím největším lákadlem. Bezpečností dveře odradí nejednoho zloděje ještě předtím, než by se
o jejich marné vypáčení pokusil
.

 

Zdroj obrázku: Pixabay.com