Jak začít podnikat a s čím? Nejste sama, kdo to řeší

Jak začít podnikat a s čím? Nejste sama, kdo to řeší

Rodí se vám v hlavě plán na vlastní podnikání? Možná máte strach, že nezvládnete skloubit péči o rodinu s vlastním byznysem. Opak je pravdou. Podívejte se na příběhy žen, které si založily vlastní společnost, a přitom se zvládají starat i o rodinu.


 

Vizí to začíná, chce to jen načasování

Marta si vždycky přála rodinu. Hodného manžela a děti. Povedlo se. S manželem se seznámili už na vysoké škole a teď mají dva krásné a zdravé chlapečky. Už na škole se Martě v hlavě zrodil plán, že bych se chtěla postavit na vlastní nohy a zkusit podnikat. Než se s manželem vzali, pracovala nějakou dobu v IT firmě jako asistentka, ale pořád přemýšlela o tom, jak si jednou otevře svou vlastní společnost. Bavilo jí všechno kolem kosmetiky. Než si stihla splnit svůj sen, otěhotněla s prvním synem. Těhotenství ale nebylo bezproblémové. Trpěla častými nevolnostmi a skončila na rizikovém těhotenství. Porod přišel o měsíc dřív, ale miminko bylo naštěstí v pořádku.

 

Chcete podnikat? Splňte si svůj sen i s dětmi

S prvorozeným synem se Marta prakticky vůbec nezastavila. Býval často nemocný, ona nevyspalá a naprosto vyčerpaná. Na založení vlastní společnosti nezbýval žádný čas ani energie. Když byly synovy 2 roky, otěhotněla Marta znovu. Podruhé už to bylo lepší, těhotenství proběhlo bez komplikací. Druhorozený syn byl oproti prvnímu klidnější a taky spavější. Postupně tak Marta začala mít víc času na plánování a později i realizaci svého snu. Nejtěžší byl ale začátek. Bála se, že se podnikání nerozjede, ale hodně jí podpořil manžel. Díky němu měla v začátku dost peněz, aby rozjela svůj vlastní byznys s kosmetikou.

 

 

Inspirujte se úspěšnými českými podnikatelkami

V České republice podniká spousta žen, které mají svou vlastní firmu a zároveň rodinu. Dá se to skloubit. Některé podnikaly už v těhotenství, jako v případě Dariny Ernisové z Dara Bags. Ta si svou první kabelku ušila doma. Tehdy možná sama netušila, že o pár let později se její kabelky budou šít ve velkém a kromě e-shopu bude prodávat i v kamenné prodejně v hlavním městě. Další schopnou maminkou a zároveň podnikatelkou je například Darina Bitmanová, která založila značku Dadoos. Specializuje se na kožené capáčky pro děti.
A to jsou jen dva příklady žen, které mají rodinu a k tomu prosperující firmu.

 

S prvními kroky zakládání firmy vám může někdo pomoct

Poznali jste se v příběhu Marty? I vy si můžete založit živnost a společnost s. r. o. Stačí k tomu jen pár kroků. To, s čím budete podnikat záleží zcela na vás. Můžete nabízet služby nebo vlastní výrobky, stačí mít jen dobrý nápad a nebát se. Založení společnosti s. r. o. vám pak ulehčí tým ze Simply Office, který má se zakládáním firem zkušenosti. Dá vám k dispozici vlastního notáře a vyřídí za vás jednání na úřadech. Vy se tak budete moci naplno věnovat věcem okolo samotného podnikání a rodině. Taková pomoc se do začátku určitě hodí, využijte ji a postavte se konečně na vlastní nohy.