Cestovní horečka? Přelstěte ji jednoduchým návodem

Cestovní horečka? Přelstěte ji jednoduchým návodem

Zná to snad každý z nás. Těšíte se na dobrodružství, které vás čeká na dlouho plánované dovolené, ale zároveň na vás dopadá tíživý pocit, že jste si něco určitě zapomněli. Jak se říká, co nemáte, to nepotřebujete. Budete si však jistější, když se inspirujete pěti nejnutnějšími vychytávkami, s kterými si vystačíte jak na pláži, tak třeba i na výpravě do nepřístupné džungle. 


Ještě předtím, než vyrazíte, je vaší povinností zkontrolovat si obsah cestovního zavazadla. Určitě se vám už několikrát stalo, že jste na dně batohu hledali přesně to, co jste si tam nedali. Čistota půl zdraví, a proto je základem rozhodně hygiena. Skvělým pomocníkem, kterého oceníte za každé situace, jsou vlhčené ubrousky. Dokud je nepostrádáte, nedokážete si ani představit, jak moc jsou užitečné. Další nezbytností jsou papírové kapesníčky, antibakteriální gel a provizorní lékárnička.

  • Naložte s časem efektivně

Co se týká samotné cesty, je na každém, jaký druh zábavy zvolí. Ať už však cestujete autem, autobusem, lodí či letadlem, každá možnost zkrátit si čas je vítána. Cestujete-li ve dvojici a jste oba fanoušky stejné hudby či filmů, vyzkoušejte vychytávku v podobě rozdvojky pro sluchátka, díky které už je poslouchání skrze jedno sluchátko minulostí. Vnímejte dokonalost zvukových efektů a užijte si kompletní zážitek ze svého oblíbeného filmu.

 

  • Ohromte přátele profesionálním videem

Také si rádi po dovolené prohlížíte fotografie či videa a připomínáte si, jak skvěle jste se měli? Co takhle vzpomínkám dodat jiný rozměr? Cestujete-li pravidelně, určitě jste si všimli, že se na nevšedních místech stále častěji objevují vznášející se droni. Vyzkoušejte například DJI Mavic Air, který lze ovládat i pomocí gest. Zapomeňte na nudné fotografie z telefonu a pochlubte se známým videem z ptačí perspektivy. Zachyťte svou maličkost před vodopády, na vrcholu hor nebo jen tak na písčité pláži. Prozkoumejte nemožné s parťákem, který je pro dobrodružství jako stvořený.

 

  • Buďte vždy nabití

Berete zásuvku a možnost nabít si telefon jako samozřejmost? Chyba lávky. Z tohoto omylu vás lehce vyvede např. odlišná zástrčka, s kterou nepočítáte. Všichni víme, jak je stresující, když telefon hlásí kritický stav baterie. Nenechte se touto nepříjemností zaskočit a buďte připraveni za každých okolností. Investujte do externí baterie a nabíjejte hned několik příslušenství najednou. Leckteré powerbanky už dokáží nabíjet poměrně rychle a rovnou několikrát. Nenechte svou elektroniku ve štychu a pojistěte se velkokapacitní zálohou na cesty.  • Vsaďte na klasiku, která nezradí

Tato situace vám bude určitě povědomá. Jste na vodě a hledáte suché klacky, na kterých si opečete buřty.
Na zemi najdete větev, z které by byl ideální prut, ale potřebujete ji očistit. V této chvíli se hodí kapesní nůž. V další situaci se představuje lahev vína s korkovou zátkou. Na to, abyste riskovali a zkoušeli všelijaké otevírací metody, máte vína málo a říkáte si, že by se vám hodil švýcarák. Podobných situací se naskytne hned několik. Nemalujme hned čerta na zeď, avšak pro jistotu si sbalte multifunkční nožík, který má minimálně čepel, vývrtku, šroubovák, nůžky a pilku.

  • Fotky dle vašeho gusta

Pokud jste ten typ, který si veškeré vzpomínky uchovává nejčastěji v telefonu, určitě máte i album se selfíčky. Sáhněte po vychytávce DJI Osmo Mobile, která vyladila všechny nedokonalosti, které vám na selfie tyči vadily. Vyzkoušejte inteligentní funkci, která si vás, či jakýkoliv zvolený objekt udrží v záběru třeba při tanci. Nahrávejte videa bez viditelného třesení ruky, nebo vysílejte živý přenos přímo na YouTube. Zachyťte si nejlepší okamžiky
i v pohybu, ať už při sportu, vaření nebo na společenských akcích.