Hrajte o Schweppes Bitter Lemon - nápoj svěží jako jaro

Hrajte o Schweppes Bitter Lemon - nápoj svěží jako jaro

Je čas vyměnit obsah ledniček a domácích barů! S nastupujícím jarem přichází nové chutě
i trendy na poli drinků. Stále více budeme před zahřátím dávat přednost osvěžení a v téhle disciplíně je králem Schweppes Bitter Lemon – jako ingredience oblíbených koktejlů i když se pije jen tak.  


 

Schweppes Bitter Lemon má mnohem sofistikovanější chuť než běžné limonády a zároveň je skvělou volbou pro všechny, pro koho je klasický tonic příliš hořký. Vznikl jednoduše – do slavného chininového nápoje se přidala čerstvá citronová štáva a výsledek byl tak ohromující, že se začal před více než sedmdesáti lety prodávat pod názvem Bitter Lemon jako samostatný drink. 

Jeho prapůvod ale sahá do mnohem vzdálenější minulosti. Do doby, když Švýcar Jacob Schweppe přišel na to, jak v lahvi uchovat vodu s bublinkami a vnesl do našich životů sodovku. Tehdy si jeho revoluční produkt oblíbili lékaři i Britská královská rodina a tak měl vynálezce skvělé podmínky na to, rozvíjet své nápady dál. Schweppes pak uvedl v 19. století na trh vůbec první ochucené limonády - zázvorovou Ginger Ale a Indian Tonic, inspirovaný zvyklostmi britských kolonialistů, kteří používali chinin jako protijed při nakažení malárií. První lahev Schweppes Bitter Lemon byla ovšem otevřená až devadesát let po té s originálním Tonicem. Přesně tak dlouho totiž trval výzkum zpracování ovoce v perlivých nápojích. Ale povedlo se a Schweppes udal zase další nový směr.

Scheppes Bitter Lemon se dnes přidává do celé řady alkoholických i nealko koktejlů. Pokud někde narazíte na Schweppes The Bar, určitě si nenechte ujít Bitter Love. Anebo si sami doma namíchejte Freshly Bitter a Vodka Bitter Lemon, jejichž receptury vám přinášíme právě teď. 

Namíchejte si s námi!

Freshly Bitter

Co potřebujeme:
50ml ginu
20ml limetkové šťávy
15ml cukrového sirupu
2x 4 plátky salátové okurky
1 Schweppes Bitter Lemon

Jak na to:
Rozmačkejte 4 plátky okurky, prošejkrujte s prvními třemi ingrediencemi, nadvakrát seďte do sklenice.
Dolejte Schweppes Bitter Lemon s drceným ledem a ozdobte dalšími 4 plátky okurky.

 

Vodka Bitter Lemon

Co potřebujeme:
50ml vodky
1 Schweppes Bitter Lemon
Limetková kůra

Jak na to:
Nalejte vodku do sklenice naplněné kostkami ledu. Dolejte Schweppes Bitter Lemon a ozdobte limetkovou kůrou. Pro dodání sladké chuti doporučujeme přidat plátek pomeranče.

 

Více na www.schweppes.cz

 

Výherci jsou:
J. Kadavý, R. Michálková