Za týden mají děti svátek. Jak s malými rošťáky nejlépe prožít Den dětí?

Za týden mají děti svátek. Jak s malými rošťáky nejlépe prožít Den dětí?

Narozeniny svých ratolestí si pamatuje každý rodič. U jmenin někteří začínají tápat, a když
se zeptáte na datum mezinárodního Dne dětí, mnozí už jen bezmocně vzpomínají. Přitom se jedná
o celosvětově uznávaný svátek, který slavíme již téměř sto let.  Využijte příležitosti a vyrazte s dětmi 1. června ven do začínajícího léta. Vybírat můžete z mnoha činností, na Den dětí se totiž po celé republice konají různé festivaly a zábavná odpoledne. Nejmenší členy rodiny navíc oslovíte také domácí oslavou. Stačí nakoupit zásobu pestrobarevných balonků, připravit chutné i zdravé pohoštění a zábava může začít.


 

I učení může být legrace

A proč? Známá věta, kterou děti rády do nekonečna opakují, čímž své rodiče dokáží pěkně potrápit. Oživte jejich přirozenou zvídavost a vyrazte oslavit Mezinárodní den dětí do muzea, zoologické zahrady nebo na výstavu, kde už jsou na podobné otázky připraveni. Vybírat můžete z široké škály dnů otevřených dveří nebo festivalů určených právě pro nejmenší. Aby děti udržely pozornost co nejdéle a výpravu si užily na maximum, je vhodné naučné aktivity proložit nějakou fyzickou zábavou. Úsměvy na tvářičkách vykouzlí venkovní hřiště nebo pestrobarevný dětský koutek. Nevšední zážitek si malé ratolesti odnesou také z IQ parků, které své expozice často připravují tak, aby si v nich děti měly kde hrát a zároveň se při tom naučily něco nového. 

Kdo si hraje, nezlobí

Pokud se rozhodnete zůstat na Den dětí doma, není nic jednoduššího než uspořádat oslavu tam. Pro začátek zjistěte, kteří rodiče se rozhodli pro stejnou variantu - mezi sebou si pak rozdělte povinnosti. Děti ocení pestrobarevné vzory, balonky a fáborky. Dobré je připravit si nějaký jednoduchý program na ven i na doma. Obvyklou oslavu povýšíte na úplně novou úroveň, když pro děti připravíte kelímky barev na obličej, roztodivné kostýmy jejich nejoblíbenějších pohádkových hrdinů nebo třeba veselou balonkovou bitvu.  Zvířátka z ovoce a bláznivé koktejly

Skoro každá maminka by řekla, že hrát s jídlem se nemá. Pravidlo by ale nebylo pořádným pravidlem, kdyby se čas od času neporušilo. Připravte pro malé ratolesti zábavné pohoštění a uvidíte, jak rychle dokáží snít zeleninu a ovoce, které běžně nechávají na talíři netknuté. Čerstvé plody stačí pokrájet a pak pomocí párátek vytvořit zvířátka. K dokonalosti je dotáhnete černým sezamem, který se skvěle hodí místo očí. Děti navíc ocení, když si ovocné příšerky budou moci připravit samy. Co by to ale bylo za dětskou oslavu, kdyby na ní chyběla nějaká sladká dobrota? Inspirujte se třeba u amerických cukrářů, kteří přišli s bláznivými freak shaky.
I ty si děti s menší pomocí namíchají sami a při jejich výrobě si navíc užijí náramnou legraci.

 

Pompézní freak shake s medvídky HARIBO

Pořádná bláznivina! Přesně takhle vypadá správný freak shake, na kterém není ničeho příliš.
Popusťte uzdu fantazii a nechte, ať vás nápady unesou do víru sladkých chutí.

Na 1 koktejl

 • Hrst jahod
 • 1 banán
 • 300 ml plnotučného mléka
 • Datlový sirup

 

Na ozdobu

 • Domácí šlehačka
 • Cukrářská barva ve spreji
 • Čokoládové kuličky a barevné posypky
 • Bonbony HARIBO Milchbären

 

 1. Zvlášť rozmixujte jahody s mlékem a banán s mlékem. Šlehačku vyšlehejte do tuha.
 2. Sklenici zevnitř polijte datlovým sirupem.
 3. Opatrně vlijte oba ovocné koktejly a začněte vrstvit šlehačku.
 4. Šlehačku ozdobte čokoládovými kuličkami či dalšími barevnými posypkami a postříkejte barevným sprejem.
 5. Bonbony HARIBO napíchejte na špejli, ponořte do koktejlu, či zlehka položte na šlehačku.
      Nakonec koktejl doplňte veselým brčkem.

 

PRODUKTOVÝ TIP

Medvídci HARIBO Milchbären s mléčnou příchutí

Lahodní HARIBO Milchbären si podmaní vaše chuťové buňky kombinací ovocného želé s 20% podílem ovocné šťávy a pěnového bříška s mléčnou příchutí. Vychutnejte si svěží jahodové, citronové, pomerančové, třešňové, malinové nebo jablečné želé a užijte si hravé medvídky ve dvou variantách balení.

Běžná regálová cena za 85g balení činí 18,90 Kč a za 175g balení pak 36,90 Kč.