VODNÁŘ

VODNÁŘ

Žena Vodnář je vzdušné znamení, i když voda by se mohla pro ní zdát vhodnější, také ji ovlivňují dvě planety: Saturn a Uran, a proto je fascinujícím labyrintem tradicionalismu a futurismu, logiky a intuice, výstřednosti a dogmatu. Dalo by se také říct, že miluje hesla a motta, která, kdybychom si vypsali za sebou, by možná povystrčila za celou charakteristiku. Tak v první řadě tu máme naprosto typické: „Mír, harmonie, tolerance, důvěra, bez předsudků a lží“, převzaté z úvodní písně filmu Vlasy. Hned vzápětí by se umístilo francouzské: „volnost, rovnost, bratrství“.


 

Není majetnická vůči lidem ani materialistická, peníze jsou pro ni jen nástrojem, který jí dává nezávislost
a svobodu. Ovšem není to typická radikální feministka, socialistka či revolucionářka, ale malé střípky každého z nich jsou jí vlastní. Revoluční myšlenky ji napadají z nenadání, často se pak stává, že opouští své město, či zem, aby začala nový život v úplně cizím prostředí na druhém konci světa, nejlépe v charitativním či filosofickém hnutí.

Je nepředvídatelná, nekonvenční a velmi aktivní – jeden den bude trávit jako žena v domácnosti na plný úvazek, další den vyrazí demonstrovat za práva pracujících žen. Poté, co do tří ráno čte gotický román, hned následující den se přihlásí do kurzu jízdy na koni a lukostřelby. Zdá se, že co den, to jiná osobnost. Její nekonvenčnost se projevuje v náladách, vkusu a zvycích či oblékání: někdy si vezme kvalitní kostýmek z Paříže, nebo něco streetového z Londýna, jindy cikánskou sukni nebo maminčin vytahaný svetr. A tím její silná potřeba individualismu a avantgardy ještě nekončí, kvůli nesnášenlivosti vůči formalitě, rituálům a zkostnatělým strukturám, se na ples oblékne raději jako Popelka než princezna.

Z potřeby porozumět všemu a všem plyne i její nadšení pro vědu, výzkumy, technologie, za jejichž rozvoj má také silnou potřebu bojovat. Například, pokud jde o rozvodové právo, bude prosazovat, že by mělo víc zohledňovat muže, nikoliv ovšem pokud se ona sama dostane k rozvodovému řízení. Nikdy také nebude pokusným králíkem, ačkoliv její nadšení pro rozvoj medicíny, je bezmezný. 

Žena Vodnář se totiž narodila s velmi silnou potřebou neustále ptát se proč? Celoživotním hobby je sbírání informací, katalogizování typů chování, zkoumání sociálních a politických trendů (do těch posledních se sama ráda aktivně zapojí). Je to totiž neúnavná aktivistka, prostě musí proti něčemu bojovat (oblíbené oblasti jsou rasismus, sexismus, chudoba a lidská práva), pevně totiž věří, že je schopná měnit svět a sbližovat lidi. Má v sobě jakési napjetí, které vzniká právě kvůli neustálému sledování a vyhodnocování situace, ale ona sama, pochopitelně, si nepřeje být kýmkoliv sledovaná a „pitvaná“.

Mozek je moje řídící centrum – pod toto tvrzení se podepíše bez mrknutí oka, protože jednoduše a jasně řídí vše: sexuální vzrušení, nemoci, nálady a reakce. Žena Vodnář maximálně spoléhá na svou mentální sílu, která ji stimuluje a vede. A není tomu jinak v případě tzv. nadpřirozených schopností (v jejím případě jsou to vlastně přirozené schopnosti): telepatie i jasnovidectví, sny předpovídající budoucnost, může používat i magii, často se zajímá o metafyziku a astrologii. Možná, že právě z vesmíru čerpá své umělecké nadání: maluje, píše nebo zpívá, je manuálně zručná, baví ji jak řemeslné práce, tak vaření.

Přesto, že je vlastně bojovnice, snaží se chovat k lidem slušně, civilizovaně. Má kolem sebe auru uhlazenosti, jako kdyby byla ušetřena vlastnostem jako je chamtivost či závist. Po pracovní stránce je neúnavným zaměstnancem, hlavně proto, že má obrovskou schopnost soustředit se plně na úkol či závazek, navíc je svědomitá, zodpovědná, spolehlivá a důvěryhodná. Často využívá svých talentů ve prospěch ostatních, a tak se někdy chytí do vlastní pasti: uvědomění, že dělá vše pro ostatní a nic pro sebe ji přivozuje záchvaty sebelítosti. Umí být pasivní manipulátor, snaží se vyhnout situacím, kdy je na někom závislá, často od ni uslyšíte: je to tak jak to je, ber nebo nech být a tak se bude cítit lépe, když pracuje doma, nebo ve vlastní malé firmě než ve velké korporaci.

 

Celebrity ve znamení Vodnáře:

Bridget Fonda, Christina Ricci, Denise Richards, Diane Lane, Kurt Cobain, Alan Alda, Jaromír Jágr, Ivan Hlinka, Paris Hilton, Josef Škvorecký, Miloš Forman, Miroslav Donutil, Jaromír Hanzlík, Kateřina Brožová,Jiřina Jirásková, Andrea Elsnerová, Markéta Fialová, Jana Adámková, Marta Ondráčková, Shakira, Zuzana Norisová, Michaela Badínková, Cristiano Ronaldo, Shakira, Jennifer Aniston, Justin Timberlake, Bob Marley, David Lynch, Yoko Ono, Virginia Woolf, Ophra Winfey, Jules Verne