BERAN

BERAN

Žena Beran ze všeho nejvíc potřebuje výzvu: ve vztazích, v lásce, v práci. Je dynamická, energická a obvykle má pocit, že je tím, kdo přináší změny. Má ráda vliv a soutěživost, vždycky si o sobě myslí, že vyhraje. Je to první znamení Zodiaku, řízeno Marsem, bohem války, který ovlivňuje mužskou část její osobnosti. Narozena na jaře, je jako semínko, které se musí tlačit na svět skrz zmrzlou hlínu, musí přežít a vykvést. Stejně jako další ohnivá znamení je optimistická, horkokrevná, dominantní, náročná, snadno znuděná, nedůsledná, občas bláhová a iracionální, obvykle ale okouzlující a neúnavně entusiastická.


Její vrcholná energie a potřeba neustále něco dělat ji vede k tomu, že je schopna dělat klidně pět věcí zároveň, což také velmi často dělá. Na svět přichází s nepřekonatelnou potřebou úspěchu, nedočkavým nutkáním dostat se na vrchol. Musí si neustále dokazovat, že je nejlepší a má každou situaci pod kontrolou, díky tomu si vždy a velmi rychle najde svou vedoucí pozici, jak v zaměstnání, tak soukromém životě, je malinko jako Kozoroh, ale urputnější.

Je dost nepřehlédnutelná, nejen kvůli stylu oblékání či sebevědomému vystupování, ale také kvůli dominantní řeči těla a silnému, hlubokému hlasu. Pokud je to zrovna stydlivý Beran (což se ale skutečně nestává příliš často), stejně si vždy najde cestu jak působit dostatečně zvláštně, aby se jí ostatní všimli.

Je to velmi optimistický typ člověka. Dokáže kolem sebe vytvořit auru slunečního dne a rozsvítit i ostatním dny nepohody. Přátelé často sází právě na tuto její schopnost a i ten největší pesimista se musí usmívat, když vidí ten její skoro až dětský optimismus.

Žena Beran, jako většina ohnivých znamení, je celkem sobecká a pyšná. Často přeceňuje své schopnosti a kráčí životem jako Ředitelka Vesmíru. Má pocit, že ví víc a lépe než ostatní, že by měla být vždy první a nepochybně je přijímaná jako nejlepší. Je to i proto, že je na sebe a své okolí extrémně tvrdá.

Má většinou dobrý smyslpro humor, ráda se směje a všímá si absurdních životních situací. Existenciální noční můry nejsou její šálek kávy, a ve spojení s necitlivosti často působí arogantně a nadřazeně, neumí si ale ani dělat legraci sama ze sebe. Smích často používá jako štít proti komplikacím a problémům vnějšího světa. Mluví rychle a bez okolků, nemá ráda chození kolem horké kaše. Pokud skutečně netoužíte slyšet odpověď na otázku položenou Beranovi, raději se možná neptejte. 

Žena Beran přistupuje k sexu jako ke všemu ostatnímu v jejím životě: nadšeně, impulsivně a naplno. Je otevřena ke všemu, ovšem neptejte se na to, co bude zítra – na sexuální exkluzivitu si nehraje, baví ji totiž lov, je to pro ní výzva. V posteli, pokud si je partnerem jistá, je vášnivá, citlivá, romantická, marnivá a erotická. V opačném případě majetnická a žárlivá. Má obrovský sexuální apetit, zkouší všechny sexuální techniky: má ráda peříčka a kožešiny, samet a světla svíček, fantasii, hudbu, vibrátory a kůži (její fantasie jsou nesčetné: milování na veřejnosti, skupinový sex, lesbická láska nebo SM praktiky). Proto potřebuje milence, se kterým bude moci to vše zkoušet, sdílet a také si vyměňovat sexuální role.

 

Celebrity ve znamení Berana:

Charlie Chaplin, Eric Clapton, Leonardo Da Vinci, Robert Downey Jr., Aretha Franklin, Lady GaGa, Keira Knightley, Heath Ledger, Ewan McGregor, Gary Oldman, Sarah Jassica Parker, Quentin Tarantino, Emma Watson, Vincent van Gogh.