3 kroky ke štíhlé linii. Staňte se hvězdou pláže

3 kroky ke štíhlé linii. Staňte se hvězdou pláže

Léto začíná a s ním se rozbíhá také obávaná sezona plavek. Pokud jste se ještě nestihla svých kilogramů navíc zbavit, nezoufejte. Ideální čas na hubnutí stejně neexistuje. A proč nezačít třeba teď? S proteinovou dietou pár kilogramů do prázdnin shodit stihnete. Nejdůležitější je chtít, začít a hlavně vydržet.


Který dietní plán je ten pravý?

Jak začít? Vyberte si jeden z dietních plánů. Dietní plán BASIC trvá 3x 2 týdny a vyřeší vám pár kilogramů navíc, pak je tu plán MEDIUM na 3x 3 týdny, který si poradí se střední nadváhou a také INTENSE, který za 3x 4 týdny zatočí i s vyšší nadváhou. Pokud se chystáte hubnout z opravdu vysoké nadváhy, obraťte se na výživovou poradnu KetoDiet, kde se vám budou zdarma věnovat zkušené výživové poradkyně a poradí vám s nastavením dietního plánu individuálně.

1-2-3. Sacharidy navyšujte postupně

Proč 3x 2, 3x 3 nebo 3x 4 týdny, ale ne jednoduše 6, 9 či 12 týdnů? Každý dietní plán se dělí do tří po sobě jdoucích stejně dlouhých kroků a je velmi důležité je projít všechny. V 1. kroku proteinové diety v jídelníčku výrazně omezíte obsah sacharidů, a to pod 50 g za den. Vaše tělo se „přepne“ do nového režimu – do ketózy – a bude čerpat energii z vlastních tukových zásob místo ze sacharidů. Proto v tomto kroku zhubnete nejvíce. Každý den si dopřejete 5 proteinových jídel nebo nápojů KetoDiet, které doplníte zdravými tuky (oleji, semínky, oříšky, avokádem, …) a 500 g povolené (převážně zelené) zeleniny.

Ve dvou následujících krocích – tzv. stabilizačních – se postupně vracíte k běžnému racionálnímu stravování, abyste si svou novou hmotnost „zafixovala“. Stává se ale, že i ve 2. kroku diety hubnutí pokračuje. Ve svém jídelníčku nyní začnete pozvolna navyšovat sacharidy. Jak? Proteinová jídla doplníte a některá i nahradíte běžnými na bílkoviny bohatými jídly. Těšíte se na kuřecí plátek nebo lososa se zeleninovým salátem? Seznam povolených zdravých tuků a povolené zeleniny se také krok od kroku prodlužuje a dopřát si budete moci už i ovoce, např. borůvky nebo jahody. Zdá se vám to složité? Pak se můžete jednoduše držet vzorových jídelníčků, které vás celým dietním plánem provedou. Navíc vám budou, pokud se stanete členem věrnostního klubu Moje KetoDiet, k dispozici i jídelníčky po skončení diety, ale také další výhody.

Dietní plán skončil. Přijde jojo efekt?

Přechod mezi jednotlivými kroky proteinové diety k běžnému zdravému jídelníčku pro vás bude rozhodující. Jak říká hlavní výživová poradkyně KetoDiet Martina Dvořáková, která je mimo jiné také dietní koučkou i blogerkou a zdravé výživě se naplno věnuje již od roku 2006:

„Když ke svému tělu přistupujeme zodpovědně a s rozumem, nemusíme se bát, že kilogramy po ukončení diety znovu nabereme. Dietu využijeme jako odrazový můstek k novému životnímu stylu. S koncem dietního plánu tedy cesta nekončí. Je potřeba si uvědomit, co nás k nadváze dovedlo a chybám, které jsme dělali v minulosti, se nyní vyhnout. Jakmile se ale k původnímu způsobu stravování znovu vrátíme, je logické, že hmotnost může jít zase zpátky nahoru.“ Pokud tedy poctivě projdete všemi třemi kroky dietního plánu a i po jeho skončení si obsah sacharidů v jídelníčku pohlídáte, jojo efekt vám nehrozí.