Svatba na obzoru

Svatba na obzoru

Přichází léto a tím i období romantických svateb. Mnohdy více či méně psychicky náročná událost nejen pro nevěstu a ženicha, rodiče ale i ostatní svatebčany. Jak vyzrát na stres přírodní cestou? Pomůže vám homeopatie.


Dle starých tradic má mít nevěsta na sobě něco starého, nového, půjčeného, darovaného a modrého. Staré symbolizuje rodinné tradice, nové budoucí život po boku manžela, půjčené představuje sepětí s přáteli, darované přináší štěstí a modrá symbolizuje nevinnost a věrnost. Ale dnes je již moderní doba a trvalé štěstí
a nehynoucí lásku vám to nezaručí. Především jde o symbolický hluboký rituál propojení dvou lidí a jejich životní cesty.

A právě tento okamžik může být pro mnohé nevěsty či ženichy velmi stresující, přestože se těší a jsou odhodlaní. Ale lze si pomoci přírodní cestou. „V případě nervozity před důležitým dnem „D“ se vyplatí mít v kapse krizové kapky RESCUE REMEDY. Pokud vás přepadne velký strach, přidejte květovou esenci Mimulus,“ radí MUDr. Eva Kettmanová, praktická lékařka a homeopatka. Homeopatikum GELSEMIUM SEMPERVIRENS 15 C je ideálním lékem pro nastávající manžele, kteří jsou ve stresu, obávají se obřadu, jsou pověrčiví, tyto obavy se projeví i v trávení, nevolnostmi. „Pro ty, kteří mají pocit „knedlíku v krku“, neustále myslí na den „D“, přičemž by rádi mysleli i na něco jiného, ale myšlenky na svatbu jsou neodbytné včetně často se objevujícího bušení srdce, bych doporučila IGNATIA AMARA 15 C,“ dodává MUDr. Eva Kettmanová.

Dalším stresujícím okamžikem může být příprava svatby jako takové. Zahrnuje to spoustu zařizování, domlouvání, koordinování. ARGENTUM NITRICUM 15 C zvolíme, jestliže snoubenci mají pocit časového tlaku, zdá se jim, že přípravy nestihnou, při organizaci přeskakují od jedné záležitosti k druhé a věci nedokončují, před „velkým dnem“ nemohou dospat. Toto homeopatikum jim pomůže tyto stresy v pohodě zvládnout.
A pro ty, kteří to přehnali s přípravami a nakonec na ně dopadne fyzická únava, doporučuji rychle nakapat do nápoje květovou esenci Oliva spolu s 5 kuličkami Arniky 9 C a energii budou mít až do rána,” říká MUDr. Eva Kettmanová.

Svatba je o lásce, ale neodmyslitelně k ní patří i hostina. Stoly plné jídla a různých pokrmů, velký výběr nápojů
i alkoholických. A česká svatba rozhodně dle tradic není dle posledních trendů zdravé výživy. Zde je dobré mít po ruce homeopatikum NUX VOMICA 9 C, které pomůže všem svatebčanům, kteří to při této slavnostní příležitosti trochu přeženou s alkoholem nebo těžkým jídlem.

 

Zdroj a více na www.svethomeopatie.cz nebo na nových webových stránkách Homeopatické lékařské asociace https://hla-homeopatie.cz

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované v tiskové zprávě mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.