Liposukce, aneb celulitida má řešení

Liposukce, aneb celulitida má řešení

Boj s nějakým tím kilem navíc často přináší také problém zvaný kožní celulitida. Výraznější výkyvy váhy však rozhodně nemají na celulitidu pozitivní účinky, ba právě naopak. Neosvědčí - li se obvyklé způsoby o nápravu problematických partií, pak řada žen


Boj s nějakým tím kilem navíc často přináší také problém zvaný kožní celulitida. Výraznější výkyvy váhy však rozhodně nemají na celulitidu pozitivní účinky, ba právě naopak. rs_Liposukce aneb celulitda3 Neosvědčí - li se obvyklé způsoby o nápravu problematických partií, pak řada žen vzhlíží s nadějí k řešení pomocí odborného zásahu plasticko-chirurgické kliniky.

rs_Liposukce aneb celulitda2Tukové buňky v centru pozornosti

Z hlediska velikosti patří tukové buňky mezi největší v našem těle. Jednotlivé buňky i jednotlivé vrstvy podkoží jsou propojeny jemnými membránami, jež vytváří síťovinu probíhající ze spodních vrstev k povrchu a je ukotvena ze spodu do kůže. Když nabíráte nechtěná kila, dochází ke zvětšování tukových buněk, čímž se však napíná i síť vláken mezi nimi. Ty pak tahají za spodní stranu kůže výsledkem je vznik kožních „vtaženin“, tedy známé celulitidy. Problém je tak docela snadno na světě, ale co s ním? V zásadě lze takovéto zbytnění podkožní tukové tkáně řešit dvěmi cestami. Klasickou konzervativní, tedy neoperační metodou, kdy se odborníci snaží dosáhnout „rozpuštění“ nežádoucích tukových buněk. Pomáhají si přitom například energií ultrazvuku, tepelnými vlnami či laserem. Odstraněné tukové buňky jsou lymfatickým systémem odplaveny do jater a metabolizovány. Takto lze však upravit pouze určitou vrstvu podkožního tuku, nicméně jedná se o poměrně jednoduchou a k organismu šetrnou proceduru poskytovanou ambulantně.

rs_Liposukce aneb celulitdaDruhá možnost, liposukce

Slovo liposukce lze vysvětlit jako odsátí, což naznačuje, co se děje s nechtěnými tukovými buňkami. Jedná se však již o operační výkon, jehož cílem je odstranění místního zbytnění podkožního tuku v problematických partiích. Samozřejmě je kladen značný důraz, aby došlo jen k minimálním narušení povrchu kůže. Ostatně z estetického hlediska by nemělo velký smysl měnit celulitidu za jizvy. Konvenční liposukce tak spočívá v zavedení kanyly do podkoží odkud je odsávána nežádoucí tuková tkáň. Tento zákrok je však třeba považovat za zcela regulérní operaci, která je prováděna na operačním sále, byť v některých případech může být proveden i při lokální anestezii. Pro dobrý výsledek zákroku je důležité, aby kůže nad odsávaným tukovým polštářem byla dostatečně pružná, neboť po výkonu totiž musí přirozené napětí kůže vyrovnat úbytek hmoty v podkoží. (miž)