Tip na letní piknik a soutěž o láhev prosecca

Tip na letní piknik a soutěž o láhev prosecca

 Milujete pikniky, letní grilování a večery se skleničkou? Pak pro vás máme pár tipů, jak vytvořit dokonalé pohoštění na skvělém místě.


 

Kde piknik udělat?

Určitě kolem sebe máte krásnou louku, park nebo klidně i kousek zeleně, kde si roztáhnete deku a strávíte chvíle s rodinou nebo přáteli. Dejte si s výběrem toho správného místa záležet - nádherně vám bude třeba
i u vody, na břehu řeky nebo jezera.

Tipy, kam v Praze a okolí: 

  • Divoká Šárka,
  • na břehu Vltavy,
  • park v Trojském zámku,
  • Prokopské údolí,
  • oblíbené parky Grébovka, Stromovka, Letenské sady.

Mimo Prahu to zmapované nemáme. Máte nějaký vlastní tip? Napište ho do komentářů.

Co s sebou na piknik a kde ho uspořádat?

Deku, koš, jídlo, pití, hru. Deka je ideální s nepromokavou spodní vrstvou, ale poslouží i starší vlněná deka,
co leží ve skříni.

V poslední době jsou stále víc populární piknikové koše. Krásné jsou ty proutěné, vybavené vším - od skleniček až po otvírák na víno. Jaký bychom doporučili? Vybírejte hlavně podle počtu osob, které ho budou používat.
A pak už podle svého vkusu. Nechte si poradit od paní Katky z e-shopu Nasvacinu.

A jakou hru? Dobré jsou karty a stolní hry, ale taky badminton a další nenáročné sporty. Nebo vezměte pastelky a společně si něco namalujte.

 

 

 

Tip na míchaný drink

Kromě domácí limonády si s sebou bereme ještě jednu nebo dvě láhve vína. V poslední době jsme si navíc oblíbili prosecco. Je lehké, svěží a můžeme ho ještě odlehčit od alkoholu přidáním sody, ovoce nebo nějakého sirupu.

Prosecco s rybízovým sirupem: 

  • 1 dl prosecca
  • 1 dl sodovky
  • kapku kvalitního rybízového sirupu
  • rybíz na ozdobení

Skleničky bývají součástí piknikových košů. Pokud se ale bojíte, že byste si skleněné rozbili, zkuste si pořídit pár nerezových, které si pak můžete vzít i na cesty.

 

Co je prosecco?

Prosecco je italské víno z oblasti okolo Terstu v severní Itálii. Jedná se o šumivé víno, jeho název je odvozený od malé vesnice. Kvalitní prosecco má jednoduchou a důmyslnou chuť, květinovo-ovocný nádech a svěží lehkou vůni. Určitě si ho oblíbíte. Můžete pít samotné, nebo ho použijte do míchaných nápojů jako je například Spritz.

Na internetu ale najdete spoustu dalších receptů. Nebo znáte vlastní? Napište nám vlastní tip na míchaný drink, pochoutky nebo místo na piknik a získejte láhev prosecca z e-shopu Alkohol.cz.  

 

 

Jeden výherce se  může těšit na lahev dobrého procesecca :-) 

 

Výherce:
V. Prošková