Léto a festivaly nekončí! 5 pravidel, která bychom měli dodržet, pokud jedeme s dětmi

Léto a festivaly nekončí! 5 pravidel, která bychom měli dodržet, pokud jedeme s dětmi

S dětmi na festival: 5 pravidel, která bychom měli dodržet

Léto nabízí takřka nepřeberné množství venkovních hudebních zážitků. Několikadenní festivaly nebo koncerty pod otevřeným nebem – možností je rok od roku víc a víc. Co když s sebou ale chceme vzít i ty nejmenší?


 

 

Letní radovánky jsou v plném proudu a mnozí z nás i letos zamíří na hudební festivaly, případně koncerty pod širým nebem. Čím dál tím víc festivalů dokáže přivítat i ty nejmenší návštěvníky. Colors of Ostrava, České hrady, Benátská!, nebo Sázafest. Ať už pro sebe a své ratolesti vyberete jakoukoliv akci, vždy se vyplatí mít na paměti několik zásad, které vám i jim pomohou užít si festival naplno a bez komplikací.

1) Voda, voda, voda!

Rtuť na teploměru se v těchto měsících snadno vyšplhá nad třicet stupňů Celsia. Když do toho celý den chodíme po festivalovém areálu na slunci, dostane pořádně zabrat i tělo dospělého člověka, natož dítěte. Proto je nesmírně důležité pravidelně doplňovat tekutiny. Na festivalech se většinou na nápoje stojí fronty, vyplatí se proto být připravený a zajistit sobě a dětem dostatek pitné vody. Důležité je také dohlédnout na to, aby byl pitný režim dětí skutečně pravidelný bez ohledu na to, zda mají žízeň.

2) Pozor na sluníčko

Pokud si nechceme z festivalu kromě hudebních zážitků přivést také úpal nebo úžeh, měli bychom mít kromě dostatku vody také pokrývku hlavy, sluneční brýle a opalovací krém. Na koncertech a festivalech jsme často dlouho na přímém slunci, které nám může pořádně zavařit. Zmíněná trojice ochranných prostředků společně s dodatečným příjmem tekutin nás uchrání před těmi nejhoršími následky. Spálená ramena, nevolnost, nebo vysoké teploty nejsou něco, co by si naši nejmenší měli z prázdnin pamatovat.

3) Pohodlí především

Abychom i dětem zajistili co nejpříjemnější zážitek, je vhodné je předem přesvědčit o tom, že se vyplatí nechat své žabky se superhrdinou doma. Nejlepší volbou festivalové obuvi nejen pro nejmenší je pár bot, se kterým máme nějaké zkušenosti a víme, že nám bude pohodlný i po několika hodinách na nohou. Zároveň bychom se měli připravit na to, že se domů s největší pravděpodobností vrátí pěkně zašpiněné.

4) I uši mají své limity

Péče o pohodlí během festivalu ale nekončí jen u obuvi. Je třeba myslet také na hluk, který doprovází hudební produkci. Na koncertech se může hlasitost vyšplhat přes 110 decibelů, přitom za kritickou normu se považuje hranice okolo 85 decibel. Malé děti hluk vnímají silněji a riziko poškození sluchu je u nich mnohem větší než
u dospělých. Proto bychom naše nejmenší měli patřičně chránit. Ideálním řešením jsou chrániče sluchu, které se pro děti vyrábí v různých barvách a s možností upravit velikost. Například chrániče sluchu Peltor od 3M váží pouze 180 gramů, pohodlné tedy budou i pro ty nejmenší.

 

 

5) Popovídejme si

Návštěva kulturní události jako koncert nebo festival, může mít pozitivní dopady na emoční a sociální vývoj dítěte. Během festivalu se děti naučí toleranci a otevřenosti, zároveň také budou vnímat a poznávat nové podněty z okolí. Bude pro ně mnohem snazší, když si před samotným festivalem, nebo koncertem, najdeme čas a promluvíme si s nimi o tom, co je bude čekat. Můžeme jim také vyprávět o našich předchozích pozitivních zážitcích a vysvětlit jim, proč může být živý koncert naší oblíbené kapely daleko větším zážitkem než pouhé sledování záznamu na internetu. Na konci dne si pak všechny zážitky můžeme s dětmi projít a popovídat si
o svých pocitech.

Návštěva letního venkovního festivalu s celou rodinou může být zajímavý a obohacující zážitek nejen pro naše nejmenší, ale i pro nás.  Aby vše proběhlo v pořádku a odnesli jsme si jen pozitivní zážitky, je potřeba se pořádně připravit.

 

 

O společnosti 3M

3M je přední globální technologická společnost se sídlem v St. Paul v USA. Již déle než 100 let vyvíjí inovativní výrobky a řešení pro průmysl, energetiku a telekomunikace, bezpečnost a zabezpečení, zdravotnictví, kancelář
a domácnost. Diversifikované portfolio 3M zahrnuje přes 50 tisíc výrobků. Všechny výrobky spojuje jedna vlastnost – v daném odvětví představují inovativní řešení, které kromě důmyslnosti a efektivity podporuje udržitelnost, bezpečnost a zdraví lidí. Výrobky 3M se nabízí například pod značkami Scotch®, Post-it®, 3M™ Spofaplast®, FUTURO™, VHB™, Dual Lock™, Scotch-Brite™, Trizact™, Cubitron™, Bumpon™, 3M™ Novec™, Dyneon™, Thinsulate™, Ceradyne®, Peltor™, Speedglas™ a dalšími.

3M Česko, spol. s r.o. působí jako výhradní zastoupení 3M Company na českém trhu. Řadí se mezi nejvýznamnější partnery českého průmyslu, zdravotnictví, školství a vědy. V každé oblasti činnosti 3M navazuje na 100 let působení v oblasti inovací. V Praze třetím rokem působí Inovační centrum 3M
(Application Development Lab / ADL) pro vývoj a testování zákaznických aplikací.

 

Více informací o společnosti 3M a jejím nasazení pro inovace je k dispozici na portálech 3M.cz a 3Minovace.cz.