Víkendové grilování

Víkendové grilování

Grilování k létu neodmyslitelně patří. Příjemně strávený večer venku s rodinou či přáteli, k tomu lahodné, společně připravené jídlo, to vše dává našemu hodování neopakovatelnou atmosféru. Pokud byste rádi svou grilovací gastronomii povýšili ještě o kus výše, vyzkoušejte lahodné pochutiny z rodinné manufaktury Hradecké delikatesy. Jejich chutney (brusinkové, cibulové), pasta z chilli papriček (Habanero, Jalapeno) či pesta (například bazalkové, česnekové) dodají Vaší grilovačce ještě něco navíc. Samozřejmostí (jako u všech produktů této značky) je absence chemie, aromat, GMO, tyto dobroty navíc neobsahují ani lepek či laktózu. Báječně se hodí jak ke grilovanému masu, tak i sýrům, zelenině, zkrátka každý si najde tu svou variantu. 

Co se týče obliby grilování, patříme ke světové špičce. Stačí se projít v podvečer kolem domků a z mnoha koutů se linou nejrůznější vůně grilovaných pochoutek. Není se čemu divit, grilování spojuje hned několik příjemných prvků – jíme, jsme venku na vzduchu a ještě k tomu obklopeni rodinou a/či přáteli. Pokud chcete své grilovací specialitky ještě trochu povýšit, vyzkoušejte pochoutky Hradeckých delikates. Na výběr je toho mnoho, vybrali jsme například tyto tipy:

 

BRUSINKOVÉ CHUTNEY tato lahodná sladkokyselá omáčka je přímo geniální jak ke grilovanému masu, tak také k oblíbeným grilovaným sýrům, ať už tradičnímu českému hermelínu, či halloumi. Vynikající je také do hovězích hamburgerů nebo na grilovaný ananas. Ručně vyráběné brusinkové chutney je zcela přírodní bez chemických konzervantů, aromat, lepku, laktózy a GMO. Chutney je k dostání na  e-shopu Hradecké delikatesy za cenu – 190 g = 110 Kč. 

CIBULOVÉ CHUTNEYzaujme na první ochutnání příjemnou, sladko-kyselou, ale zároveň pikantní chutí.
Je vyrobeno z červené cibule, tedy suroviny, která má v naší gastronomii své podstatné místo. Báječně se hodí jak ke grilovaným masům, tak také sýrům všeho druhu, pochutnáme si na něm však také na topinkách. Stačí nandat do mističek a kombinovat chutě, varianty. Ručně vyráběné cibulové chutney je zcela přírodní bez chemických konzervantů, aromat, lepku, laktózy a GMO. Chutney je k dostání na  e-shopu Hradecké delikatesy za cenu – 190 g = 110 Kč. 

PASTA Z CHILLI PAPRIČEK HABANERO – lahodná kombinace pikantních chilli papriček spolu se sušenými rajčaty ozvláštní každý kousek grilovaného masa. Báječně se hodí jak pro výrobu nejrůznějších dipů, tak
i k přímé konzumaci. Skvěle chutná také na čerstvě rozpečenou bagetku. Pasta je zcela bez chemie, aromat, lepku, GMO a laktózy. Obsahuje 19 % chilli papriček Habanero, a je středně pálivá. Pasta je k dostání na  e-shopu Hradecké delikatesy ve dvou velikostech za ceny – 100 g = 150 Kč, 170 g = 215 Kč. 

PASTA Z CHILLI PAPRIČEK JALAPENO vynikající spojení pikantních chilli papriček Jalapeno a sušených rajčátek San Marzano. Pasta doplní steaky všeho druhu, oceníme ji také na grilované sýry, ale i ke grilované zelenině. Milovníci pálivého si ji směle namažou rovnou na bagetku. Obsahuje minimálně 27 % chilli papriček jalapeno a patří mezi středně pálivé. Co v pastě naopak nenajdete je chemie, aromata, lepek, GMO a laktózu. Pasta je k dostání na  e-shopu Hradecké delikatesy za cenu 100 g = 130 Kč.

BAZALKOVÉ PESTO pesto není lahůdka jen na těstoviny, ale báječně se hodí také ke grilovaným masům všeho druhu. Skvěle ozvláštní například krůtí steaky, ale také ryby, pesto doplní také grilovanou zeleninu či ho využijeme k dochucení dipů nebo do salátu. Díky své aromatické, peprně nasládlé chuti si na pestu pochutnáme i na grilované bagetce. Pesto neobsahuje žádnou chemii, aromata, lepek či GMO. Pesto je k dostání na  e-shopu Hradecké delikatesy ve dvou velikostech za ceny – 100 g = 95 Kč a 170 g = 135 Kč. 

ČESNEKOVÉ PESTO S PETRŽELÍ tato pochoutka je pro grilování jako stvořená. Chuť plocholisté petržele s česnekem výborně vynikne v kombinaci s masem. Pochutnáme si na něm však také ke grilované cuketě, sýrům, či jen tak na topinku, bagetku či čerstvý chléb. Perfektně doplní dipy či salátové dresinky. Obsahuje samé pochoutky a naopak tam nenajdeme chemické konzervanty, aromata, lepek, GMO ani laktózu.
Pesto je k dostání na  e-shopu Hradecké delikatesy ve dvou velikostech za ceny – 100 g = 95 Kč a 170 g = 135 Kč. 

 

 

 

***

Hradecké delikatesy jsou rodinná manufaktura, která od svého vzniku v roce 2010, usiluje o spojení tří základních principů: co nejšetrnějšího - ekologického pěstování surovin s prokazatelnými vlastnostmi i zdrojem, jejich následného zpracování do formy delikátních a více či méně tradičních výrobků a jejich následného přímého prodeje. Kromě maximální snahy nešetřit na kvalitě a množství/poměrech surovin, je kladen důraz na zajištění co nejlahodnější chuti.

Hradecké delikatesy jsou vyráběny z přírodních surovin, podle originálních receptur, ale především, bez zbytečné chemie.

Hradecké delikatesy jsou prvovýrobci delikates - například nakládaný český česnek v oleji, sušená domácí rajčata v oleji, různá čatní a jiné omáčky, pesta, marmelády a sirupy, přesnídávky a tak dále. 

 

Více informací na www.hradeckedelikatesy.cz