Výstava HODINY A KLENOTY: svět krásy, šarmu a luxusu

Výstava HODINY A KLENOTY: svět krásy, šarmu a luxusu

Krása, elegance, ladnost, i tak by se dalo jednoduše shrnout šperkařské a hodinářské umění.
A právě jedinečná mistrovská práce z této oblasti bude široké i odborné veřejnosti představena 13. až 15. září 2018 na pražském Výstavišti v Holešovicích. V tomto termínu se bude konat kontraktační a prodejní výstava HODINY A KLENOTY.


 

Unikátní šperky a hodinky budou k vidění na již 27. mezinárodní výstavě HODINY A KLENOTY, která nabídne přehlídku toho nejlepšího, co firmy z oboru hodinek, hodin, klenotů, autorských šperků, bižuterie, minerálů
a dalších souvisejících produktů v současné chvíli na trhu nabízejí. Těšit se můžete na prezentace renomovaných domácích i zahraničních značek i bohatý doprovodný program během tří výstavních dní.

Na výstavě se představí široké spektrum značek zvučných jmen. Nebudou chybět například Prokop & Brož s.r.o., Herisson, Hubert Schediwy & Syn, DIAX s.r.o., OLYMPIA s.r.o., Václav Hejral – MAVEX, ELTON hodinářská a.s., Granát, družstvo umělecké výroby, Turnov, Advantage-fl.cz s.r.o., CARLO ROMANI s.r.o., , ZODIAX a.s., Starlit s.r.o. či CENTRUM ZLATNÍKŮ PRAHA sdružující firmy tvořící ucelený kruh služeb a produktů pro výrobu
a prodej šperků na jednom místě.

Letošní ročník výstavy HODINY A KLENOTY, bude mít jednotné silné téma: Legendární hodinky. Mnoho modelů hodinek si časem vydobylo status legendy. Některé převratnými technologiemi, jiné účastí na smělých objevitelských expedicích, účinkováním v kultovních filmech, nebo svým spojením se známou osobností. Přijďte a poznejte základní hodinky a jejich příběhy. Víte, které hodinky měřily čas při letu na měsíc a jak vypadaly první potápěčské hodinky? Které hodinky měřily čas při prvním přeletu Atlantiku? Víte, jaké hodinky měl na zápěstí Steve McQueen ve filmu LeMans? Poznáte originál od napodobeniny? Po návštěvě výstavy už nejspíše ano.
V expozici Legendární hodinky představíme modely, které svojí výjimečností zaujmou nejenom odborníky, např. sportovní IWC Ingenieur, pilotní Omega Speedmaster Professional „The Moonwatch“, potápěčské Vulcain Nautical, námořní Ulysse Nardin Marine Chronometr či pilotní hodinky Breitling Navitimer.

Na již tradičním místě se představí Družstvo Granát, Turnov pracující více jak 60 let s výjimečným drahokamem; s citem a precizností vytvářejí zkušení zlatníci originální šperky, které jsou žádané a oblíbené; pro svoji užitnou a uměleckou hodnotu a mohou být i možnou investiční příležitostí.

Během výstavy nabídne jablonecká společnost Evolution Group CZ, s.r.o., jeden z největších výrobců stříbrných šperků s krystaly SWAROVSKI®, návštěvníkům svoji poslední kolekci a také klasické modely stříbrných šperků, které byly vyrobeny podle návrhů vlastních designérů; veškeré používané materiály jsou 100% české
a dekorované z kamenů Swarovski.

Česká výroba, kvalita zpracování, vytříbený design a především spolehlivost – to jsou hodnoty, které společnost ZODIAX a.s. přináší svým zákazníkům v ČR, SR i zahraničí již mnoho let; za tuto dobu si firma vytvořila velmi solidní renomé s portfoliem dětských zlatých a stříbrných šperků značky CUTIE Kids Jewellery a zlatých šperků pro dospělé pod značkami Danfil a Filip Horák.

Během výstavy budou mít návštěvníci příležitost nechat si ocenit svůj šperk, ohodnotit diamant, vyzkoušet vodotěsnost hodinkového pouzdra, zúčastnit se worshopů či se podívat na praktické ukázky tohoto tradičního řemesla. Milovníci módy by si neměli nechat ujít zajímavé módní přehlídky a na příchozí čekají soutěže o zajímavé ceny. 

Součástí doprovodného programu je také soutěž ŠPERK ROKU 2018 - CZECH OPEN. Designéři se utkají ve třech kategoriích - studentský šperk, umělecký šperk a komerční šperk. O atraktivní a kreativní exponáty zde rozhodně nebude nouze.

 

 

Pro návštěvníky jsou připraveny i zajímavé přednášky, například přednáška orlojníka Skýly o rekonstrukci pražského orloje. Ing. Ladislav Klaboch, překladatel druhého opraveného a doplněného českého vydání knihy DIAMANTY - Příručka hodnocení diamantů vás ve své prezentaci „Jak (ne)nakupovat diamanty“ seznámí  se základními vlastnostmi diamantu a poradí, jak (ne)postupovat při jejich nákupu.
Unikátem výstavy HODINY A KLENOTY bude prezentace věžních hodin zapůjčených z Hodinária.

 

Vydejte se s námi do světa křehké krásy a přijďte obdivovat dokonalé hodinářské a šperkařské řemeslo. 
Na 10 výherců čeká vstupenka pro dvě osoby.


Těšíme se na Vás!

 

Více informací na http://www.hodinyaklenoty.cz

 

Organizátor akce:     INCHEBA EXPO PRAHA spol. s r.o.

Místo konání:             Výstaviště Praha - Holešovice

Otevírací doba
13. září 12:00 - 19:00 hod.
14. září 10:00 - 18:00 hod.
15. září 10:00 - 18:00 hod.

Vstupné:  100 Kč, děti do 10 let a držitelé průkazu ZTP/P včetně doprovodu ZDARMA