12 sexuálních pojmů, o kterých jste nejspíš ještě neslyšeli

12 sexuálních pojmů, o kterých jste nejspíš ještě neslyšeli

Je čas rozšířit svůj sexuální slovník o pár nových výrazů. Doba jde kupředu a termíny jako bisexuál či gay jsou již dávno zastaralé. Dnes se používají nové obraty.

Možná vám z toho půjde hlava kolem, ale tohle je slovník dnešní mladé generace. Označení pro každého je samozřejmostí. Prostě ať jste normální, nebo máte svou „úchylku“, rozhodně musíte mít svůj specifický název. Pod kterým se najdete vy?

Asexuál

Osoba, která necítí sexuální přitažlivost. I v češtině běžně používaný výraz. Jde o člověka, který nemá potřebu „vybíjet“ své sexuální touhy a to jak s opačným či stejným pohlavím, tak často ani pomocí masturbace. Tito lidé mají tak snížený sexuální pud, že jej téměř nevnímají a svou energii vybíjejí pomocí jiných aktivit.

Libido-asexuál

Ten, kdo nezažívá typickou sexuální přitažlivost, ale zřídka reaguje na své velmi omezené touhy pomocí masturbace. Jejich libido není spojeno s žádnou určitou osobou.

Allosexuál

To je vlastně osoba zcela obyčejná, toužící po klasické věrné lásce a romantice. Po svatbě a vzájemné oddanosti.

Androsexuál

Ten, který je přitahován k mužům nebo k určitému vyjádření mužnosti. Tento termín se používá například, když popisujete sexuální orientaci někoho, kdo nemá binární genderovou identitu. Například heterosexuál či homosexuál jsou genderově specifičtí.

Androgynoromantik

Pod tímto názvem najdeme člověka, který je nakloněný k androgynním lidem. Tedy k těm, kteří v sobě mají mužské i ženské prvky.

Aromantik

Tedy člověk, který nezná a nezažil romantickou přitažlivost. S pohlavním stykem to však nemá nic společného.

Autosexuál

Člověk, který upřednostňuje masturbaci.

Demisexuál

Osoba, která si může užívat sexuálních radovánek až poté, co si vytvoří silné emocionální pouto s druhým.

Gynesexual

To je opak Androsexuála. Gynesexuál je člověk, který je přitahován ženami nebo ženskostí.

Omnisexuál / pansexuál

Tyto dva výrazy jsou používané pro lidi, které přitahují lidi. A to bez ohledu na jejich pohlaví. Prostě si chtějí užít své a je jim jedno s kým.

Sapiosexual

Člověk, který je sexuálně přitažlivý především kvůli své inteligenci.                         

Skoliosexuál

Zde probíhá přitažlivost zejména s transsexuály.

foto: indiatimes.com