Podzim. Ideální období vytáhnout do boje s nedostatky na kráse

Podzim. Ideální období vytáhnout do boje s nedostatky na kráse

Období, kdy tělo i tvář vystavujeme slunečním paprskům, pomalu končí. Pokud se zajímáte o svůj vzhled, ale odchod léta vás mrzí, nesmutněte. Podzim je ideálním časem, kdy zatočit se svými nedostatky zevnějšku.


 

 

A jakéže jsou vlastně benefity podzimního počasí pro výkon zákroku estetické medicíny? Jednoduché.
Toho, že jste právě podstoupili estetický zákrok, si nemusí nikdo všimnout!

„Náročnější plastické operace jako abdominoplastika nebo zvětšení poprsí s sebou nesou nutnou rekonvalescenci a omezení pohybu až po dobu čtyř až osmi týdnů,“ uvádí plastický chirurg Lékařského domu Praha 7 MUDr. Josef Kulhánek. Nástup podzimních měsíců a více svršků sebou tedy přináší i možnost zakrýt pooperační šrámy.

Jeho slova potvrzuje i zkušený dermatolog MUDr. Miloš Kravciv: „Ultrafialové paprsky mohou poškodit kůži, zpomalit hojení, a dokonce vést ke vzniku jizev či pigmentací.“ Chladné měsíce jsou tedy podle něho ideální pro výkon zákroků, které potřebují rekonvalestcenci.“

Co lze ošetřit liposukcí?

·         Břicho, boky, pas

·         Stehna

·         Záda

·         Lýtka, kolena

 

Jaké zákroky tedy podstoupit na podzim.

Jednou z možností jsou Body contouringové zákroky, které vám pomohou společně s úpravou jídelníčků
a pravidelnou fyzickou aktivitou získat dokonalý vzhled.

Mezi nejoblíbenější patří různé typy liposukcí. „Tenkou jehlou při ní odsáváme tukovou tkáň z problémových oblastí. Vše se odehrává pod vlivem anestetik, bolesti tedy nehrozí,“ popisuje MUDr. Kulhánek. Jak ale lékař dodává, ne všechny lokality jsou pro liposukci vhodné.

 „Důležitá je míra elasticity kůže a vzhled kožní řasy. Například v oblasti břicha nemusí být liposukce ideálním ošetřením. Není-li totiž elasticita dostatečná, vzniknout může nevzhledná, povolená kůže,“ upozorňuje plastický chirurg, podle něhož pak může být lepším řešením abdominoplastika neboli plastická operace břicha.
„Při ní odstraníme nejen tukovou tkáň, ale také přebytečnou povolenou kůži, což po zhojení jizev zajistí dokonalý vzhled břicha i štíhlý pas,“ potvrzuje lékař.

Typy plastických operací prsou

·         Zvětšení silikonovými implantáty

·         Zvětšení pomocí vlastního tuku

·         Zmenšení poprsí

·         Modelace poprsí


Dalším zákrokem, který je podle odborníků vhodný na podzim je zvětšení a modelace poprsí. „Chladnější počasí nahrává hojení pooperačních ran vedoucích po obvodu prsou,“ vysvětluje MUDr. Kulhánek s tím, že případné pocení nesvědčí scelování jizev. Po plastické operaci prsou je navíc třeba, stejně jako po liposukci, nosit speciální elastické spodní prádlo. Nižší teploty tedy napomáhají větší pohodlnosti.

 

Na podzim má zelenou i vaše pleť

Zaměřit se nemusíte jen na svoji postavu, ale i na obličej. „Světově nejoblíbenějším zákrokem estetické dermatologie je injekční aplikace botulotoxinu, která vyhladí jemné linky a vrásky a vypne pleť tím, že uvolní obličejové svaly,“ uvádí MUDr. Kravciv.

Kam aplikovat kyselinu hyaluronovou

·         Vrásky kolem očí, mezi očima

·         Nosolabiální rýhy

·         Vrásky nad horním rtem

·         Vrásky na čele

·         Lícní kosti

·         Vrásky na krku a v dekoltu

·         Rty

·         Brada


Další možností jsou dermální výplně na bázi kyseliny hyaluronové. Ty dodají pleti chybějící kontury, odstraní vrásky a rýhy nebo mohou dle způsobu aplikace zcela remodelovat váš obličej. „Po aplikaci kyseliny hyaluronové do lokalit lícních kostí a brady, obličej získá žádoucí trojúhelníkový tvar,“ vysvětluje dermatolog a zároveň dodává, že kyselina hyaluronová nemusí objem dodat jen pleti, ale dočasně zvětšit také rty.

Jde to i bez injekcí

Pokud se rozhodnete vsadit karty na trochu dramatičtější omlazení ve hře je například oblíbená sublativní radiofrekvenci. „Do kůže vedeme maticí elektrod radiofrekvenční proud. Ten zahřívá kůži a v jejích hlubších vrstvách utváří zánět. Následné nastartování hojivých procesů a vznik mikrojizviček stimuluje tvorbu kolagenu,
a tím pádem také omlazení pleti,“
popisuje MUDr. Kravciv a ujišťuje, že na povrchu kůže žádné velké změny vidět nejsou, snad kromě lehkého podráždění.

Pro pleť méně devastovanou stárnutím je možné zvolit i jiné varianty, jaké je laserová rejuvenace či plazmaterapie. První zmiňované je podle dermatologa Kravciva vhodné v případě, že chcete zamezit dalšímu stárnutí pleti a zachovat její stávající vzhled. Plazmaterapie pleť zpevní a osvěží. „Plazmaterapie je proto vhodná především pro pleť bez výrazných či hlubokých vrásek a povolení,“ uzavírá.