Za dokonalým úsměvem stojí správná technika čištění

Za dokonalým úsměvem stojí správná technika čištění

Takzvaný americký úsměv neplodí úspěchy jen za oceánem, ale po celém světě. Zdravý a zářivý úsměv může být jedním z rozhodujících faktorů vaší kariéry i osobního života. Jak ho docílit? Výběrem správného zubního kartáčku, past na zuby a správnou technikou čištění.  


Přední dentisté i dentální hygienisté se shodují, že největší chybou, kterou děláme při čištění svého chrupu,
je špatná technika a také přílišný tlak, který na zuby a dásně při čištění vyvíjíme.

Pomoci tak může změna uchopení kartáčku, zkuste kartáček chytit jako tužku, nebudete na zuby a dásně tolik tlačit, neponičíte si zubní sklovinu a neobrousíte krčky zubů. Doporučuje se také čistit zuby takzvanou vibrační metodou, kdy provádíte krouživé pohyby. Horizontální metoda, která se používala dříve, ničí zubní krčky. Zubní kartáček by se měl přikládat pod úhlem 45 stupňů na přechod zubu a dásně, krouživými vibračními pohyby by se měla vlákna kartáčku dostat i pod dáseň do žlábku kolem zubu. Jen tak se z něj odstraní bakterie a plak. Vhodné je, když čistíte každý zub zvlášť. Nezapomínejte na vnitřní stranu zubu a zadní prostory. 

Řešením zubních problémů může být elektrický kartáček. Jeho použití je snadnější a rychlejší, proto
se doporučuje u starších a méně zručných lidí i u pacientů, kteří nosí fixní ortodontické aparátky.

 

 

Absolutní novinkou na trhu elektrických zubních kartáčků je aktuálně Oral-B Genius 10000, který pracuje s moderní technologií, kdy kartáček vibruje, pulsuje i rotuje. Vyčistí tak každý zub jednotlivě a odstraní až o 100 % zubního plaku více než běžný manuální kartáček. Další nespornou výhodou tohoto kartáčku je hlídání oblastí, na které vyvíjíte nezdravě silný tlak. Při vyvíjení takového tlaku na dásně vás upozorní signalizační zvuk kartáčku a automaticky se sníží rychlost otáček.  Mezi další přednosti kartáčku patří unikátní technologie rozpoznávání polohy, šest režimů čištění zubů nebo také elegantní zpracování.

 

Soutěžte o jedinečný kartáček!

Nakupte v období 11.10. až 7.11. 2018 v hypermarketu Globus dvě libovolné zubní pasty Oral-B, poté si můžete na pokladně vyzvednout los a každý los vyhrává – buď ústní vodu Oral-B, která perfektně doplní vaši zubní hygienu, nebo zubní elektrický kartáček Oral-B Genius 9000.

 

Další pomocníci pro zdravé a krásné zuby!

Zubní pasta není k čištění zubů úplně nezbytná, ale činí péči o zuby příjemnější, snadnější a dodává svěží dech. Nová zubní pasta Oral-B Gum & Enamel Pro-Repair je podle výsledků klinických studií nejlepší zubní pastou Oral-B, snižuje podráždění dásní a pomáhá obnovovat zubní sklovinu. Technologie ActivRepair prokazatelně působí na linii dásní a má účinky jak na dásně, tak na zubní sklovinu. Vybírat můžete ze tří druhů – original, gentle whitening nebo extra fresh.