Zavzpomínejte na celebrity, které byly v kurzu, když jste se narodili

Zavzpomínejte na celebrity, které byly v kurzu, když jste se narodili

Pro někoho je to již pořádná řádka let, jiní vzpomínají v podstatě krátce. Dnes jsme se zaměřili na herce a zpěváky z osmdesátých a devadesátých let.

Na které z nich si vzpomenete ihned a které vám v paměti neulpěli?

1980: Tohoto herce znají snad opravdu všichni. Rok 1980 patří jemu. Ještě před tím, než začal o deset let později zachraňovat Julii Roberts coby Pretty Woman, si zahrál ve snímku Americký gigolo. V černém kabrioletu značky Mercedes 450 SL se prohání svým kalifornským světem blahobytu a žen. Pokud vám tento film do série s Richardem Gerem chybí, pak ho neváhejte zkouknout.

 

 

1981: Možná ještě o kousíček více sexy v osmdesátých letech než Richard Gere byl Indiana Jones. Harrison ford byl symbolem sexuálních snů mnoha žen. V tomto roce ho však ženy znaly teprve ze snímků Star Wars: Epizoda V – Impérium vrací úder, nebo z filmu Dobyvatelé ztracené archy. První Indiana Jones přišel až v roce 1984. I přesto již nyní Harrison získává velkou pozornost.

 

 

1981: Premiéra seirálu Dynastie přinesla slávu herečce Heather Locklear, kterou si možná více pamatujete ze seriálu Melrose Place. Ten však přišel na řadu až v roce 1992.


1982: Sean Penn je přesně ten typ muže, který s věkem zraje do krásy. I v roce 1982 však měl spoustu fanynek, které ho milovaly. Již tehdy se objevoval v pořadu Entertainment Weekly a ve filmu Zlaté časy na Ridgemont Hihg.

 

 

1983: Denzel Washington se v tomto roce oženil a zlomil tak srdce mnoho dívkám. Tehdy hrál roli doktora Philipa Chandlera ze seriálu St. Elsewhere a byl velmi oblíbený.

 

 

1983: Michelle Pfeiffer byla a doposud je považována za bohyni 80. let. Kdo by si ji nepamatoval z filmu Nebezpečné známosti? Ten však vyšel až o několik málo let později. V roce 1983 zazářila ve snímku Zjizvená tvář.

1984: Prince měl velmi úspěšný rok. Napsal tehdy píseň Purple Rain, která se držela celých 24 týdnů na horních příčkách hitparády. Byl králem popu, hrál a psal hudbu k filmům, za což také získal Oscara. Byl tehdy naprosto nesmrtelný.


1984: Madona a její píseň „Like a Virgin“ přinesly raketový start vzhůru. Byla takový Princem v ženské podobě. Krásná, sexy a ještě talentovaná.

 

1985: Whitney Houston oslovila své publikum o rok později než Madona. Čokoládová pleť, kudrnaté vlasy a božský hlas jsou tím, čím všechny odzbrojila. Nakonec jsme ji mohli vidět i v menších filmových rolích.


1986: Tom Cruise a Top Gun oslavují rok 1986. Tato role přinesla Tomovi přesně to, co už ho nikdy neopustilo – herecký talent i štěstí.

 

 

1987: Christina Applegate byla mladou Kelly Bundovou ze seriálu Ženatý se závazky. Jistě si na ni vzpomene mnoho z vás. Rok 1987 patří jednoznačně jí. Mladá, krásná a půvabná herečka. Přesto ji tato role zaškatulkovala někam, kam by si sama nepřála a získat pořádnou šanci pro „normální roli“ ji trvalo spoustu let.

 

 

1988: Eddie Murphy je herec, scénárista i režisér, ale především komik s velkým K. O rok dříve natočil film Policajt v Beverly Hills a jeho kariéra byla předem napsaná.

 

 

1989: Ženy v tomto roce čekala velká láska. Mitch Buchannon, kterého hrál sympatický, kudrnatý a vypracovaný David Hasselhoff v seriálu Baywatch, dokázal zastavit dech všem dospívajícím dívkám i dospělým ženám. Znáte snad hezčího plavčíka z těchto let?

 

1990: Johnny Depp je známý zejména tím, že rád hraje role, ve kterým je doslova převlečený za jiného člověka či jinou postavu. V roce 1990 mu bylo teprve 27 let a jeho nejznámější role byla Střihoruký Edward.

 

1990: Ani kráska Julia Roberts nesmí chybět v našem výčtu jednotlivých osobností. Vysoké kozačky nad kolena, svůdné prádlo a perfektní postava jsou odrazem Pretty Woman.

 

1991: Brad Pitt si tehdy zahrál například v kultovním filmu Thelma a Louise. Byl mladý, krásný a úspěšný. I jeho budoucnost byla předem nalajnovaná.

 

1992: Andrew Shue coby Billy Campbell ze seriálu Melrose Place rozhodně uvízl v paměti mnoha z nás. Jeho sympatická role si zaslouží alespoň tuto vzpomínku.

 

 

1993: Winona Ryder se stala ikonou 90. let a získala cenu Zlatý glóbus. Rozhodně tedy do tohoto výběru patří. V roce 1993 si zahrála například v Domě duchů nebo ve filmu Věk nevinnosti.

 

1996: Will Smith označovaný jako „ten legrační chlap“, od kterého se neočekávalo nic většího přinesl mnohým velké překvapení. Nejenom roli v televizním seriále Fresh Prince.

 

1997: Leonardo DiCaprio a jeho velká role v Titanicu. „Pokud skočíš, skočím taky.“ Kdo by neznal snad každou jeho větu z tak kultovního dojáku.

 

 

1997: Teri Hatcher coby Lois milující Clarka i Supermana nemá svůj život úplně pod kontrolou, alespoň jako investigativní novinářka. Rok 1997 patří jí.

 

 

1998: Liv Tyler, která si zahrála dceru Bruse Willise a milenku Bena Afflecka ve filmu Armagedon má nepopiratelnou sexuální přitažlivost. Ano, už je to dvacet let, co se tento film natočil.

 


2000: Ashton Kutcher zazářil v seriálu Zlatá sedmdesátá, nebo také v komedii „Hele vole, kde mám káru?“ Jeho herecká filmografie sice roste, avšak doposud nezískal Kutcher žádné velké role.

 

pinterest.com