Děkujeme, že jste pomáhali s námi. Projekt ŽEHLÍM SI KARMU CUPCAKEM jde do finále

Děkujeme, že jste pomáhali s námi. Projekt ŽEHLÍM SI KARMU CUPCAKEM jde do finále

Devět měsíců sladké pomoci 

Během posledních devíti měsíců vzniklo v pražském obchůdku Lelí’s cupcakes devět limitovaných měsícčních edic malých dortíků, které společně s vámi dokázaly velkou věc. Vybrat na pomoc předčasně narozeným dětem přes 40 tisíc korun. Každý dortík navrhla jiná známá osobnost mezi nimiž byli třeba manželé Klusovi, Hejlíkovi, zpěvák a herec Milan Peroutka nebo topmodelka Pavlína Němcová, a vy je teď budete moci ochutnat všechny najednou. Před námi je velké finále, cupcake limited week bude probíhat od 5.-10. listopadu a v prodeji bude všech 9 limitek
a i tentokrát půjde z každého prodaného dortíku 10,- na Nadační fond pro předčasně narozené děti a jejich rodiny.


 

 

“Chtěla bych strašně moc poděkovat všem devíti ambasadorům, že do toho s námi šli a rozhodli se zapojit do procesu tvorby, vymýšleli příchutě, podobu, ale i jméno. Někdo měl jasnou představu, někdo to nechal více na nás, ale vždy jsme společně utvořili skvělý tvůrčí tým. Bavily mě všechny a sama bych si neuměla vybrat, jen jeden,” říká o projektu Žehlím si karmu cupcakem Lenka Hnidáková, majitelka sladkého obchůdku, která za celou kampaní stojí. A s úsměvem dodává, že nejvíce jí pobavilo zadání od kadeřníka Michala Zapoměla, který si přál, aby pro něj upekli dortík připomínající rozkvetlou zahradu a symbolizující lásku. Ani takové výzvy se nezalekli
a vznikl jemný pistáciovo-malinový dezert, lahodící nejen chuťovým buňkám, ale i oku.

A proč bylo ambasadorů právě devět? Protože devět měsíců by mělo zůstat miminko u mamky v břiše, než přijde na svět. Bohužel se to ne vždycky podaří a řada miminek se narodí předčasně. Vlastně by měla zůstat devět měsíců a kousek, rodit by se mělo až v desátém měsíci. A tak se v Lelí’s cupcakes rozhodli celou kampaň ještě o něco prodloužit a v desátém měsíci přivádí na svět “Cupcake limited week.”

Od pondělí 5. listopadu budou týden prodávat všech devět limitek. Pokud jste tedy neochutnali Dotek lásky
od foodblogerky Kačky Kuranové, známé z blogu Smoothcooking nebo jste nestihli indiánský dortík MISE: MILUJEME Tamary a Tomáše Klusových, máte poslední šanci od 5.-10. listopadu. Nebude chybět ani levandulový speciál moderátorky a čerstvé maminky Terezy Juščíkové, koktejl lásky od Nikol Moravcové
a jednorožší duhový dortík od Natálky Kotkové.

                            

Projekt Žehlím si karmu cupcakem odstartoval v únoru letošního roku a do konce října se podařilo vybrat více jak 40 tisíc korun, které už v průběhu kampaně začaly pomáhat rodinám předčasně narozených dětí. Těm nadační fond hradí například náklady spojené s cestováním za hospitalizovaným miminkem či následnou péči spojenou s předčasným porodem.

“Jsme moc rádi, že se zapojilo tolik lidí, a pomoci si velice vážíme. Vážíme si každého, kdo si dortík s cílem pomoci těm nejmenším zakoupil a ještě jednou děkujeme nejen ambasadorům, ale především vám všem, kteří jste charitativní dortíky kupovali. Samozřejmě jsme mysleli i na správné načasování, celá kampaň vyvrcholí ještě před 17. listopadem, který je mezinárodním dnem předčasně narozených dětí,” dodává ředitelka a zakladatelka nadačního fondu, Hana Píšová.

Ať už jsme vás nalákali na netradiční a hlavně neopakovatelné dortíky nebo na možnost pomoci a zapojit se
do posledního týdne charitativní kampaně, stavte se v příštím týdnu vyžehlit si karmu do Lelí’s cupcakes.

 

Lelí's cupcakes

Malé dortíky zvané cupcakes začala majitelka obchodu Lelí’s cupcakes, Lenka Hnidáková péct už v roce 2012. Tento nápad dostala po tom, co jí na svatební cestě v Americe okouzlily specializované prodejny právě s těmito dortíky. S rostoucí láskou k pečení cupcakes rostla i touha po otevření vlastní prodejny. Poté, co se za pomoci crownfoundingové kampaně a podpory široké veřejnosti podařilo v roce 2016 otevřít originální obchůdek,
se Lelí’s cupcakes rozhodli poslat pomoc o dům dál a pustili se do dlouhodobého charitativního projektu na podporu předčasně narozených dětí.

Kde Lelís najdete?
Vyšehradská 53, Praha 2
Více informací také na  www.leliscupcakes.com

                                  

Nadační fond pro předčasně narozené děti a jejich rodiny 
Založen byl v prosinci roku 2013 Hanou Píšovou
a Markétou Stránskou, na základě osobní zkušenosti Hany s příchodem extrémně předčasně narozených dvojčat na svět, kterým je dnes sedm let. Cílem fondu je pomáhat rodinám takovýchto dětí, jejichž narození citelně zasáhne do života těch nejbližších. Nadační fond pro předčasně narozené děti a jejich rodiny je v České republice první svého druhu, který pomáhá konkrétním rodinám a jejich konkrétní potřebě spojené s předčasně narozeným dítěte. Pomoc je určena předčasně narozeným kojencům až dětem do 18i let věku, které trpí v důsledku předčasného porodu nějakým fyzickým či psychickým omezením. 

Oblasti podpory: Nadační fond přispívá rodičům v oblasti dopravy po dobu hospitalizace dítěte. Hradí speciální výživu, zdravotní a hygienické pomůcky. Pomáhá při zajištění psychologické péče pro neformální pečovatele dítěte. Hradí nákladné rehabilitace dítěte a následnou péči.Koncept "Žehlím si karmu" je dlouhodobou platformou pro benefiční aktivity Nadačního fondu pro předčasně narozené děti a jejich rodiny. Smyslem tohoto konceptu je zapojení širší veřejnosti do konkrétních projektů na dobrovolnické, finanční nebo jiné bázi. Podporou nadačních aktivit mají lidé možnost konat nejen dobro, ale zároveň si vyžehlit karmu.

Důležité odkazy: www.predcasnenarozenedeti.cz a  www.zehlimsikarmu.cz

 

PŘEHLED JEDNOTLIVÝCH CUPCAKŮ PROJEKTU „ŽEHLÍM SI KARMU CUPCAKEM“

 

ÚNOR

Ambasador: Katka „Smooth Cooking"
Název: Dotek lásky

Popis: Deluxe čokoládové těsto s kokosovým krémem, který ukrývá čerstvou jahodu a celý cupcake
je zasněžený kokosem, zdobí ho dvě srdíčk jako symbol maminky a jejího miminka.

 

 

BŘEZEN

Ambasador: Milan Peroutka
Název: Perutě

Popis: Místo těsta je americký pečený cheesecake,v sušenkovém základu je navíc spousta lískových, vlašských a pekanových ořechů s medem. V cupcaku je zapečené ovoce jako jahody, maliny a borůvky. Cupcake je potřený lemon curd s krémem z pařížské šlehačky, prostě obsahu vše, co má Milan nejraději.

 

DUBEN

Ambasador: Pavlína Němcov
Název: Andělský cupcake

Popis: Nepečený dortík, s malinovým srdcem uvnitř. To je andělský cupcake s košíčkem z bílé čokolády, plněný mascarpone s tvarohem, v krému je navíc i lemond curt, takový je čistý a jednoduchý andělský dortík od Pavlíny Němcové.

 

KVĚTEN

Ambasador: Michal Zapomě
Název: LOVE ba Michal Zapoměl

Popis: Pistáciovo-malinový cupcake plný lásky. Pistáciový korpus s malinovou šlehačkou uvnitř s pistáciovým
a malinovým krémem vypadá i voní jako rozkvetlá zahrada.

 

 

ČERVEN

Ambasador: Veronika a Lukáš Hejlíkovi
Název: Jahoda

Popis: Jahodové těsto s krémem z mascarpone, šlehačky a jahod, dozdobené čerstvou jahodou, jahodami sušenými mrazem a rozmarýnou byl jasnou volbou na červen, doufáme, že se mu bude dařit i v listopadu.

 

ČERVENEC

Ambasador: Tereza Juscíková
Název: Pan Levandule

Popis: Levandulový cupcake, provoněný a ochucený domácím levandulovým sirupem vlastní výroby, dozdobený ostružinou je hodně lehký a vláčný.

 

SRPEN

Ambasador: Nikol Moravcová
Název: Piňa coLOVE

Popis: Kokosový korpus, ananasový krém, alcohol free a eko friendly brčko. Cupcake tvořený pro všechny zamilované duše s vášní pro léto.

 

 

ZÁŘÍ

Ambasadoři: Tamara a Tomáš Klusovi
Název cupcaku: MISE: MILUJEME

Popis: Čokoládový dortík se zapečenými třešněmi, na dortíku je čokoládový krém s cukrovou pusinkou, kterou známe z indiánků, dozdobený indiálnským peříčkem. Symbolizuje indiánské léto, ale i lásku jeden k druhému, protože odkazuje právě na zářijou svatbu Tomáše a Tamary.

 

ŘÍJEN

Ambasador: Natálie Kotková
Název cupcaku: Na duhové vlně

Popis: Unicorn banánový cupcake s burákovým máslem, malinou a duhovým krémem s mascarpone si získal srdce většiny dětí, ale i nás dospělých s dětským viděním světa.