Zítra slavíme již devatenáctý Mezinárodní den mužů

Zítra slavíme již devatenáctý Mezinárodní den mužů

Svět je tak přehlcený významnými dny, že už ani nevíme, které z nich jsou opravdu důležité. Mezinárodní den mužů, který připadá na 19. listopadu, však mezi ně určitě patří. Jeho smyslem je totiž utužovat vztahy v rodinách a zároveň připomínat kladné mužské vzory.
A toho bychom si cenit měli.


 

Úsilí mít vedle Mezinárodního dne žen také stejný svátek pro muže se datuje minimálně od 60. let 20. století. Oficiálně ho však poprvé vyhlásili až 19. listopadu 1999 na Trinidadu a Tobagu. Nápad se postupně šířil
a zanedlouho jej slavili také muži na Jamajce, pak v Austrálii a krok za krokem až do současnosti následovalo tuto myšlenku více než 60 států po celém světě.

Ženy mají Den matek i Den žen, proč by totéž neměli mít i muži

Největší zásluhu na prosazení tohoto významného dne má profesor Thomas Oaster. Tento právník se zabýval hájením mužských práv a poukazoval na to, že jejich postavení ve společnosti je významné, i když právě nejsou v roli otce. Jeho hlavním záměrem proto bylo vytvořit svátek pro všechny pány bez rozdílů. „Máme sice Den otců, ale co mladí chlapci, teenageři a muži, co děti nemají,“ odůvodňoval potřebu vytvořit nový, světem uznávaný Den mužů. A podařilo se mu to.

Čím naše pány poctít?

Způsoby, jak uctít Mezinárodní den mužů, jsou velmi rozmanité, od speciálních osvětových přednášek, přes mírové pochody po běžné posezení u drinku. U nás v Česku tento svátek ještě není zcela známý. Přednášky či akce tedy nečekejte. Nicméně i tak můžete svého muže, tatínka či přítele obdarovat. A jak už je to u nás v Čechách zvykem, kvalitním alkoholem určitě zabodujete. Proč jej tedy neuctít třeba skvělou skotskou whisky z řady Johnnie Walker. Na výběr můžete mít hned z několika variant.

Produktový tip:

 

Johnnie Walker Red Rye Finish

Tato skotská whisky, jež je vyrobena v limitovaném množství, na svoji chvíli čekala v sudech po bourbonu
a posledních šest měsíců dozrávala v sudech po žitné whisky. Její náročná cesta se zřetelně podepsala
na její skvělé chuti. Chlubí se dokonalou kombinací intenzity a sladkosti, ozvláštněné ovocnými tóny a kořením.


Doporučená cena: 489,- Kč

 

Johnnie Walker Black Label

Johnnie Walker Black Label je skutečnou ikonou a uznávaným vzorem všech ostatních blendů deluxe. Tvoří
ji výhradně whisky zrající nejméně 12 let a pocházející ze všech čtyř stran Skotska. Její charakter
je nezaměnitelně jemný, propracovaný a hluboký.

Doporučená cena: 690,- Kč

 

Johnnie Walker Blue Label

Pouze jeden z deseti tisíc soudků whisky vybraných ze všech čtyř částí Skotska je tak výjimečný, že může být použit při blendování Johnnie Walker Blue Label.  Každá láhev nese pečeť s unikátním číslem, která vám bude připomínat, že ochutnáváte něco opravdu výjimečného. Ze západu získává Blue Label kouřovitý nádech
a z východu zase svou bohatou nasládlou chuť.

Doporučená cena: 3 500,- Kč