Tajemství regenerace pokožky. Co se s ní děje, zatímco spíme?

Tajemství regenerace pokožky. Co se s ní děje, zatímco spíme?

Pokožka je zrcadlem našeho zdraví a přirozené krásy. Tvoří bariéru mezi námi a vnějším prostředím. Přes den nás chrání a odolává vnějším vlivům. V noci, zatímco nerušeně spíme, se přirozeně regeneruje. Její schopnost regenerace je ale také z velké části podmíněna správnou péčí a dostatečnou hydratací. Uzamkněte v pokožce zdravý půvab a volte produkty, na které ženy i muži spoléhají už 70 let.


Ne nadarmo se říká vyspat se do krásy. Spánek se totiž na kráse a zdraví naší pokožky značně podepisuje. Během doby, kdy nerušeně spíme, má naše kůže schopnost se přirozeně obnovovat. Na regeneraci se podílí každá jednotlivá kožní buňka. K tomuto procesu však potřebuje dostatečnou vlhkost. Zdravá pokožka totiž přirozeně obsahuje alespoň 80 % vody, během spánku má však tendenci se přehřívat a následně se vysušovat. Tomu nepřispívá ani suchý vzduch v našich ložnicích. V suchém prostředí může pokožka ztratit dokonce až 30 % vody. Nejlepší čas pro hydrataci tedy přichází před spánkem, kdy má pokožka sklony k vysušování. Současně se během něj snižuje i ochranná bariéra pokožky, díky čemuž se mohou tělová mléka či krémy absorbovat do nejhlubších struktur a intenzivně vyživovat.

Když se probudíme

Pokožka je největším orgánem našeho těla až o velikosti dvou metrů čtverečních. Aby byla stále krásná a zdravá, měli bychom o ni pečovat pravidelně, ráno i večer. Naučte se věnovat chvilku své pokožce i ráno po probuzení. Než se obléknete, ošetřete ji oblíbeným tělovým mlékem (třeba tělové mléko Indulona meruňková krásně nastartuje další krásný den). Postačí jen malé množství mléka nebo krému, vaše pokožka se bude zdravě lesknout a vypovídat o vaší kráse.

Tak jako dnes k šamponu patří kondicionér nebo vlasová maska, ke sprchovému gelu by mělo neodmyslitelně patřit tělové mléko nebo krém. Během sprchování pokožka vláhu získává a s důkladným osušením ji opět ztrácí, dodejte jí výživnou hydrataci s vybranými tělovými mléky, ať už jste doma, či na cestách.

                                                                          

 

Kvalitní péče

Jednou z nejprospěšnějších látek pro hydrataci kůže, jež desítky let obohacuje kosmetické přípravky,
je glycerin. Váže na sebe vlhkost a kůži zjemňuje a zvláčňuje. Zároveň vytváří na povrchu ochrannou vrstvu a zabraňuje ztrátě vlhkosti. Pokožka ocení voňavou dávku vláhy v podobě tělových mlék s jemnou strukturou, která podpoří regeneraci kůže a navrátí svěží vzhled. Jen to krásné do pokožky zapíší tělová mléka Indulona měsíčková, olivová, meruňková nebo tradiční Indulona original. V porovnání s běžnými tělovými mléky jsou ta od značky Indulona hutnější konzistence, obsahují nižší poměr vody, a tím pádem poskytují intenzivnější výživu, přitom se ale krásně roztírají a vstřebávají. 

 

 

Více na www.indulona.cz, Facebook: Indulona CZ, Instagram: indulona_official