6 vychytávek, bez kterých se v kuchyni neobejdete

6 vychytávek, bez kterých se v kuchyni neobejdete

Když jde o jídlo, každému vyhovuje trochu odlišný styl. Ať už jste vegan, vegetarián nebo si pochutnáte na krvavém steaku, dobře vybavená kuchyň je základem vašeho vaření. Aby vám šla příprava jídla pěkně od ruky, pořiďte si pár pomocníků. Sepsali jsme pro vás seznam těch, které rozhodně nesmí v kuchyni chybět. Máte je všechny?


  1. Mixér

Kuchyňský doplněk, který vydá za deset. Tyčový mixér můžete použít pro mixování přímo v hrnci či jiné nádobě a urychlíte tak přípravu polévek, zeleninových směsí a smoothie. Milovníci domácí šlehačky určitě ocení i sadu s nerezovou šlehací metličkou.

  1. Dózy na potraviny

Ukládejte jídlo prakticky a přehledně. Díky krabičkám se vyhnete zbytečnému plýtvání jídlem. Zbytky od večeře jednoduše uložíte do lednice a máte oběd na další den. Plastové dózy uchovají chuť jídla a ochrání potraviny před vlhkostí. Průhledný materiál vylepší také organizaci vaší kuchyně. Rychlým pohledem zjistíte, které potraviny dochází a kdy je potřeba doplnit zásoby.

  1. Pekáč a plech

Bez nich se neobejdete. Pro pečení masa a zeleniny zvolte pekáč, na moučníky jsou pak vhodnější plechy do trouby. Při koupi si ale dávejte pozor na délku, ne každý plech do vaší trouby sedne.

  1. Mikrovlnka

Mikrovlnná trouba je jedním z nejefektivnějších spotřebičů, které doma můžete mít. Ušetří vám spoustu energie, nejen vaší, ale i elektrické. Rychle ohřejete předpřipravené jídlo, rozmrazíte zapomenutou zeleninu nebo upečete mugcake pro neohlášenou návštěvu.

  1. Odměrka či váha

Všichni máme rádi rychlovku v podobě hrníčkové bábovky, ale pokud pečete častěji, odměřování se prostě nevyhnete. Někdy musíte přidat přesné množství ingrediencí, aby byl výsledek dokonalý. Práci vám zjednoduší digitální kuchyňská váha s odnímatelnou miskou, na které zvážíte sypké příměsy a zároveň odměříte i tekuté ingredience. Další variantou je moderní odměrka se stupnicí v několika měrných jednotkách.

  1. Rychlovarná konvice

Klidné ráno je k nezaplacení, proto by v kuchyni neměla konvice chybět. Ať už pijete kávu nebo čaj, horkou vodu díky ní připravíte raz dva a můžete se věnovat důležitějším činnostem. Tato varianta ohřívání vody je nejúspornější.

Bez vybavení ani ten nejlepší kuchař nic pořádného neuvaří. Zaskočte si do prodejen Uni Hobby, kde si můžete vybrat tyto i další pomocníky. Pokud si výběrem nebudete jistí, personál vám vždy rád poradí, která varianta je pro vás nejvhodnější.