Tradiční Prague Wine Week se blíží

Tradiční Prague Wine Week se blíží

Týden vína v Praze 


 

V týdnu od 28. ledna do 3. února 2019 se Praha stane dějištěm jedenáctého ročníku festivalu vína Prague Wine Week 2019. Během festivalu se vinaři a dovozci spojí s vybranými pražskými restauracemi a vinnými bary a po celý týden budou nabízet menu snoubená s víny a degustace vín, tzv. „Wine & Food tandemy“. Degustačním centrem festivalu budou vinné bary Vinograf na Senovážném náměstí a v Míšeňské. Po celý týden zde bude možné po skleničkách ochutnat Championy a devadesátibodová vína Prague Wine Trophy.

 

Galadegustace

Vyvrcholením festivalu bude již dvanáctá Galadegustace medailových vín Prague Wine Trophy ve středu 30. ledna 2019 od 16 do 20 hodin v Jalta Boutique hotelu na Václavském náměstí v Praze. Bude zde k ochutnání více než 500 vín medailistů Prague Wine Trophy. Vinaři a dovozci se zde představí osobně, přijede i řada zahraničních vinařů. Vstupenky v ceně 1000 Kč jsou v prodeji v síti Ticketmaster. Na Galadegustaci se mohou představit pouze medailisté Prague Wine Trophy, účast si nemůže zaplatit žádný vinař ani dovozce, který
v soutěži nezískal medaili. Díky tomu si Galadegustace v průběhu let vybudovala pověst jedné z nejlepších vinařských akcí v Praze.

 

Prague Wine Trophy 2018     

Festival Prague Wine Week je každoročním vyvrcholením prestižní mezinárodní soutěže vín Prague Wine Trophy, která se odehrává v Praze ve čtyřech kolech ročně od roku 2007. Mezinárodní porota soutěže je složena z vinařů, obchodníků s vínem, someliérů a novinářů. Domácí a zahraniční vína se soutěže účastní v podobném poměru, v jakém jsou zastoupena na českém trhu s vínem. Hodnocení probíhá jedinečnou srovnávací metodou, kdy jsou vína hodnocená ve flightech po dvaceti vínech stejné odrůdy třikrát za sebou, jsou porovnávána vzájemně mezi sebou a sleduje se jejich vývoj. Díky tomu je medaile Prague Wine Trophy mezi odbornou veřejností velmi uznávaná, je považována za známku kvality a využívána jako marketingová podpora pro propagaci kvalitního vína.

Dvanáctého ročníku soutěže se v roce 2018 zúčastnilo 1646 vín, o 3 % více než v předchozím ročníku. Některou z medailí získalo 106 vinařství a dovozců, o 3 více než loni. Cenu Jindřicha Duška za rok 2018 pro nejlepší vinařství absolutně získalo s 87 medailemi Zámecké vinařství Bzenec. Na druhém místě se umístilo s 85 medailemi CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice a na třetím místě Vinařství Štěpán Maňák se 41 medailemi. Nejvíce medailí z dovozců získal Adveal (82 medailí), na druhém místě je FANDA group s 54 medailemi a na třetím Alifea se 44 medailemi. Ze zahraničních vinařství přihlášených přímo získala nejvíce medailí Karpatská perla (30 medailí), Martin Pomfy – Mavín (28 medailí) a Ing. Josef Repa - repa winery (27 medailí). Nejlepším zahraničním vinařstvím přihlášeným dovozci se stalo vinařství Les Grands Chais de France s 21 medailemi (dovozce United Brands), následované vinařstvím Stellenrust se 17 medailemi (dovozce FANDA group) a vinařstvím Grans Fassian s 11 medailemi (dovozce OHMS). Prague Wine Trophy uděluje zúčastněným vinařstvím rating. Ten nejvyšší, 5 hvězdiček, získalo v tomto ročníku 39 vinařství s průměrem tří nejlepších vín 90 a více bodů.

 

 

Generálním partnerem festivalu Prague Wine Week je VINOLOK. Partnery festivalu jsou Vinařský fond ČR, Allivictus, RIEDEL a Ticketmaster. Mediálním partnerem festivalu je časopis Víno&Styl.
Prague Wine Week podporuje Alzheimer nadační fond.

 

Více na www.pww.cz.