Nechte za sebe uklidit robota z vesmíru

Nechte za sebe uklidit robota z vesmíru

Robot, který za vás uklidí, už dávno není jen vize budoucnosti! Obzvláště povedené pomocníky vyvíjí značka iRobot, která tak pomáhá domácnostem šetřit čas už více než dvacet let. A jaké je tajemství jejich úspěchu? Technologie z vesmíru!


 

Za zrozením společnosti iRobot stojí trojice zakladatelů (Colin Angle, Helen Greiner a Rodney Brooks), kteří posunuli robotiku o další krok vpřed, díky nim teď může více jak 15 milionů zákazníků z Evropy, USA i Asie šetřit čas a usnadňovat si práci.

Z vesmíru až do obývacího pokoje

V roce 1991 vznikl první iRobot Genghise®, který byl určený pro mimozemský průzkum. Poté následoval robot Ariel® určený k detekci a zneškodňování min nebo iRobot PackBot®, který prohledával trosky Světového obchodního centra a Pentagonu po útocích z 11. září.

V roce 2002 se spustila výroba robotických vysavačů iRobot i pro běžné „smrtelníky“ a světlo světa spatřila první Roomba® určena k vysávání.

Značka iRobot už má ve svém portfoliu pěknou řádku robotů (určených na úklid). Za zmínku stojí nejnovější model Roomba e5, který má nepřeberné množství funkcí, které šetří práci i čas. S mobilní aplikací iRobot HOME lze nastavit úklid, i když budete na druhém konci světa, takže si můžete zařídit perfektně čistou podlahu, kdykoli si vzpomenete. Zatímco vy jste mimo domov, robotický miláček brázdí prostor křížem krážem, a vy se tak pokaždé vrátíte do uklizeného domu.

Navíc se nemusíte bát, že by se mu ve vaší nepřítomnosti něco stalo. Díky chytrým senzorům se Roomba obratně vyhne schodům a dalším překážkám, a dokonce zvládne i vyvýšeniny do 1,5 cm.

  

 

Sen nejednoho alergika

Jste alergik? „É pětka“ vás potěší! Tento model využívá filtr AeroForce®, který dokáže zachytit i nejjemnější prachové částice a alergeny. Roomba navíc nevíří prach, takže ani při vysávání ve vaší přítomnosti se nemusíte bát alergických reakcí.

 

Zvířata ho milují

Robotický vysavač se bude náramně hodit i domácnostem, ve kterých vládne chlupatý mazlíček. Roomba si totiž skvěle poradí se zvířecími chlupy i třeba zbytky granulek. Zkrátka vysavač Roomba e5 si nakonec oblíbíte natolik, že se stane plnohodnotným členem vaší rodiny.

Tip na dárek

Pokud stále hledáte vhodný dárek pro své blízké, Roombou zaručeně nešlápnete vedle. Vedle výborného pomocníka do domácnosti tím totiž nadělíte především volný čas, který je k nezaplacení.

Výhody iRobot Roomba e5

 • iAdapt je chytrý navigační a řídicí systém úklidu. Za pomoci různých senzorů monitoruje prostor
  v místnosti 67x za sekundu a ve spojení se 40 předdefinovanými pohyby umožňuje inteligentně
  a s rozvahou reagovat na míru znečištění nebo tvar místnosti. Pokud zmonitoruje extrémně znečištěnou plochu, uklízí ji do té doby, dokud není zcela čistá.
 • Lze nastavit načasování úklidu, kdy chcete, aby probíhalo vysávání.
 • Program SPOT vám pomůže ve chvíli, kdy se na části podlahy udělá nepořádek. Roomba tak nebude muset vysávat celý prostor, ale zaměří se pouze na prostor o průměru 1 m.
 • Snadná údržba a ovládání zpříjemní používání robotického vysavače iRobot. Stačí pravidelně vysypávat
  a omývat sběrný koš, čistit kartáče a přední kolečko.
 • Efektivní filtr AeroForce® dokáže zachytit i nejjemnější prachové částice a alergeny. Je tak vhodný pro domácnosti s alergiky, které ochrání lépe než běžné filtry ve vysavačích.
 • Napájení probíhá v nabíjecí stanici, kam vysavač po splnění svého úkolu sám dojede a dobije si Li-Ion baterii.
 • Díky mobilní aplikaci iRobot HOME můžete vysavač ovládat odkudkoli.

 

Další informace se dozvíte na webu www.irobot.cz.