ROZHOVOR Natálie Kotková: „Hory jsou můj druhý domov“

ROZHOVOR Natálie Kotková: „Hory jsou můj druhý domov“

Pochází z Liberce, proto téměř každý zimní víkend trávila v Jizerských horách na sjezdovce. Milovnice snowboardu i jiných prken Natálie Kotková zimu miluje, ale nedá dopustit ani letní radovánky ideálně na pobřeží oceánu. Kam se Miss World z roku 2016 letos chystá? A jak se
o sebe stará, když vystavuje své tělo mrazu a mořské soli? „Pořád musím hydratovat. Mám suchou pleť, proto jsou krémy a balzámy naprostou nezbytností,“ říká půvabná blondýnka, která svým životním příběhem inspiruje tisíce dívek nejen v České republice. 


 

 

 

Natálie, jak to máte se zimou?

Já mám ráda všechny roční období. Podle mého instagramu si asi lidé myslí, že miluju léto, ale já jsem z Liberce, takže hory byly a jsou můj domov a také důvod, proč mám ráda zimu. Nemůžu se dočkat, až si vyjdu do čerstvého sněhu na procházku nebo obuju boty na snowboard… Takže zimu miluju, ale musím mít na sobě hodně vrstev.

 

Je asi zbytečné se ptát, jestli máte radši lyže nebo snowboard…

Já jsem snowboardová. Na lyžích jsem naposled stála na lyžáku a od té doby jezdím všude jen s prknem.
Mám moc ráda i svůj longboard a kdekoliv to jde, tak si půjčím i windsurf.

 

Jaké máte vzpomínky na zimu z dětství? Vzhledem k tomu, že jste z Liberce, tak jste asi trávila hodně času na sjezdovkách.

Když jsem byla malá, tak jsme bydleli v České Lípě. To znamená, že v létě se jezdilo na Mácháč a v zimě na hory. První vzpomínky, které se mi vybaví jsou na takové ty mini lanovky, kde se jen držíte provázku a ten vás pomalu veze nahoru. Ale já jako malinká jsem neměla v těch palčácích sílu a padala jsem na lidi za sebou. No
a pak se mi vybavuje moje první jízda bez držení, kterou jsem sjela bez jakéhokoliv zatáčení. Vlastně už tehdy jsem se bála mnohem míň než teď.

 

Které hory máte nejraději?

Logicky je moje srdcovka Ještěd. A když si chceme pořádně zalyžovat, tak Rakousko nebo severní Itálie. Akorát vždycky, když v poslední době vyrazíme za hranice, tak chytneme vícedenní sněhové bouře, tak doufám, že letos nám počasí konečně vyjde.

 

V zimě a zvlášť na horách se velmi vysušuje kůže. Vy, jako krásná žena, se o sebe určitě staráte. Jaké jsou Vaše triky?

Já jsem asi největší přesušenec na světě, takže se pořád něčím mažu. Mívám i ekzém, takže určité části těla musím víc hydratovat a minimálně krém na obličej, na tělo a balzám na rty mám pořád s sebou. Ale není to jen případ zimy. Když jezdím k moři, tak mě taky vysušuje sůl, takže hydratace je nutná po celý rok.

 

Jak se staráte o rty? Trpíte na opary?

Balzámuju je zhruba dvakrát až třikrát denně. Vždycky ráno a pak odpoledne nebo večer, podle toho, jak moc mluvím, což já dělám velmi ráda, takže někdy vytahuju balzám hned obědě. (smích) No a potom ještě před spaním z důvodu regenerace. A možná i proto na opary vůbec netrpím.

 

Máte raději ovocné příchutě nebo dbáte především na to, aby balzám plnil regenerační funkci bez ohledu na to, jestli z něj cítíte příjemnou vůni?

V poslední době jsem si oblíbila takovou modrou vaničku od Blistexu, která působí svěže a je z ní cítit mentol, takže mám na rtech chladivý pocit. Na ovoce si úplně nepotrpím, mám ráda, když cítím, jak balzám na rtech působí.