Svatba v zimě? Jde to, a bude pohádková

Svatba v zimě? Jde to, a bude pohádková

Zimní svatba

Která nevěsta by si nepřála být na své svatbě za princeznu z pohádky! Vzhledem k tomu,
že jednou z nejoblíbenějších českých pohádek jsou Tři oříšky pro Popelku. Bude určitě jednou z možností i svatba v zimě.


 

Zimní období sice nepatří mezi nejtypičtější svatební období, ale to hraje pro vás. V zimě můžete zařídit svatbu během několika málo dní. Termíny obřadů, místa na hostinu i fotografové či cateringové firmy mají totiž volněji.

Vrtochy počasí a další úskalí

Zimní svatba bude mít neopakovatelnou atmosféru. Nicméně musíte počítat s tím, že bude trošku netypická. Musíte vzít na vědomí, že počasí vám zrovna nemusí hrát do karet. Výběr květin také nebude největší. V neposlední řadě musíte zimnímu období přizpůsobit i menu na hostině.

Místo

Ideální bude pořádat hostinu i obřad na jednom místě, nebo alespoň blízko od sebe. Může se stát, že bude náledí nebo napadne hodně sněhu a doprava by mohla být komplikovaná. Ušetříte tak spoustu nervů sobě
i svatebčanům. Vzhledem k tomu, že v zimě se svatby opravdu moc nepořádají, budete si moci místo vybrat podle libosti.

Zimní svatba se bude nejspíše odehrávat uvnitř, pro obřad můžete využít například zimní zahradu, pokud ji restaurace má. Nicméně fantazii se meze nekladou a i v zimě lze obřad pořádat venku, musíte ale zajistit ohřívače, aby vám hosté nezmrzli.

Hostina podle vašich představ

Na svatební tabuli se mohou objevit i pokrmy, o kterých si letní nevěsta může nechat zdát. V menu budou krémové polévky, hutná jídla a smetanové dezerty. Když se rozhodnete pro zimní svatbu, neměla by na stole chybět zvěřina a nejrůznější pochoutky z ní.

Se zimním menu si zkrátka můžete hrát do nejmenších detailů. Nelimituje vás počasí a obava z toho, že by se jídlo zkazilo teplem. Inspirovat se můžete i v krajových receptech.

Bar by měl být doplněn o teplé nápoje jako je svařené víno, punč a další dobroty, které vás zahřejí. Kompletní menu i s nápoji konzultujte se svým dodavatelem jídla. Jistě vám velmi rádi poradí jak spárovat nápoje s vaším menu.Dekorace jako z pohádky

Pokud je to vaše přání, můžete mít na svatbě klidně ledovou sochu, která rozhodně vydrží v lednu déle než v červenci. Drobné komplikace vás mohou čekat při výběru květin. Nemusí být dostupné a je možné, že budou
i dražší. Nicméně sníh bude dostatečnou kulisou pro váš vysněný den. Pokud by náhodou nenapadl, můžete si ho nahradit dekoracemi v interiéru.