Užijte si víkend plný luxusu a romantiky v Amsterdamu

Užijte si víkend plný luxusu a romantiky v Amsterdamu

Máme pro vás tip


Užijte si romantický víkend plný kultury, nákupu a zábavy v zemi tulipánů, v Amsterdamu, kde získáte nezapomenutelný zážitek! Řekne-li se Amsterdam, většině lidí se vybaví dva obrázky. První, poněkud kýčovitý, zahrnuje úzké domy na březích kanálů, u nichž stojí rudolící dívky v dřevácích s náručí tulipánů
a nedočkavě očekávají, že se za rohem ozve zvonění bicyklů kola jejich milých. Druhý, snad ještě více stereotypní je nasáklý pachem hořícího konopí, ozářen světlem rudých luceren a kdesi na pozadí duní beaty dýdžeje Tiësta.


Z Rembrandtova domu až po místo, kde se ukrývala Anna Franková

Dnešní Amsterdam je pokladnicí kultury. Setkáte se zde s díly velkých malířských mistrů, v Rijksmuseu užasnete při pohledu na díla malířů zlatého století, nedaleko stojící muzeum van Gogha vám poodhalí taje moderního umění. Chcete-li, můžete kulturu a historii skutečně prožít na vlastní kůži. Máte-li trpělivost stát
v opravdu dlouhé frontě, poznáte temné kapitoly minulého století v domě, kde se ukrývala Anna Franková. Nezapomenutelný zážitek zaručuje i návštěva domu, kde žil a tvořil Rembrandt van Rijn.

Za nákupy na P.C.Hooftstraat

Amsterdam nabízí vyžití i těm z vás, kteří si více užívají nákupy a luxus. V Amsterdamu naleznete obchody všech nejvýznamnějších světových značek, jako je Louis Vuitton, Burberry nebo Armanni. Jejich obchody sídlí
v malebné uličce P. C. Hooftstraat. Populární značky jako je H&M nebo ZARA mají celou řadu poboček v samém centru města na Kalverstraat. Skutečným architektonickým skvostem je obchodní dům Magna Plaza v budově bývalé centrální pošty.

Hranolky jedině s majonézou

Za zmínku nepochybně stojí i nizozemská gastronomie. Nemusíte si hned strkat do krku prosoleného haringa, klasické vlámské hranolky (jedí se zásadně s majonézou!) nebo sladké a voňavé sušenky stroopwaffels si skutečně nesmíte nechat ujít. Zážitkem jsou také fast food podniky, kde si jídlo berete z malých okének ve zdi. Pokud jde o nápoje, určitě ochutnejte pivo. Heineken nebo Amstel jsou pro Středoevropana poněkud mdlá (ačkoli prohlídka pivovaru Heineken je vážně nezapomenutelná), zážitkem tak pro vás budou spíše belgická piva jako je Duvel nebo trapistické Chimay. Dostanete-li po sklence silného piva chuť pokračovat ve stylovém klubu, rozhodně zamiřte na náměstí LeidsePlein, kde skutečně nenaleznete nic jiného než bary a hospody.
V jeho těsné blízkosti naleznete i klub Paradiso, přestavěný kostel, kde hráli Beatles i RollingStones. Večer pak můžete v klidu zakončit u sklenky plzeňského v půvabné české hospůdce přímo na břehu řeky Amstelu.