Nadace Via učí mladé dobro-druhy jak pomáhat druhým

Nadace Via učí mladé dobro-druhy jak pomáhat druhým


 

  • Nadace Via opět otevírá dobročinný program Dobro-druzi. Až 15 týmů dětí a studentů může uspořádat vlastní dobročinnou akci a nadace výtěžek zdvojnásobí 1:1 až do výše 20 000 Kč. Jen minulý rok se v rámci programu vybral víc než 1 milion Kč
  • Pořádání benefic je pro týmy díky mentoringu a workshopům Nadace Via cennou zkušenosti do života. Velká část z nich v aktivitách pokračuje samostatně
  • Týmy se mohou přihlašovat do 7. března na webových stránkách Nadace Via

Školní bazar, koncert nebo třeba benefiční běh – i takovými způsoby mohou v rámci šestého ročníku programu Dobro-druzi pomoci mladí lidé těm, kteří to opravdu potřebují. Dobro-druzi od 2. stupně základních škol po věk 26 let mohou akcí podpořit jakýkoliv dobročinný účel, který si sami vyberou. Nadace Via jim do začátku poskytne 5000 Kč na prvotní náklady a organizaci akce a její výtěžek navíc zdvojnásobí v poměru 1:1 až do výše 20 000 Kč.

Přidaná hodnota projektu ale tkví hlavně v know-how, které může nadace týmům předat. Pro ty je díky workshopům a mentoringu pořádání vlastní benefice velkou zkušeností do života. Velká část dobrovolníků díky nabraným zkušenostem v dobročinných aktivitách pokračuje později i samostatně.

 „Nadace působí hlavně jako poradce, který umožňuje rychlý posun projektu kupředu. S organizátory vše rádi zkonzultujeme a pomůžeme jim, ale chceme, aby iniciativa přicházela primárně od nich,“ vysvětluje Kristina Papoušková, programová manažerka Nadace Via. 

Třídy, školní kroužky, sportovní kluby či skupinky kamarádů se mohou přihlašovat do 7. března na webu Nadace Via. Projekty budou vybírány na základě motivace týmu, potenciálu dosažení cíle, originality nápadu a dle potenciálního dopadu vybraného příspěvku na příjemce. Jedinou podmínkou je, aby měl každý tým plnoletého patrona, který skupinu povede. Tím může být například učitel či rodič, sdílející s dětmi zápal pro pomoc druhým. Benefiční akce mohou týmy pořádat kdykoli v období od května do prosince 2019.

 

Dobro-druzi přispěli už 3 miliony Kč

V loňském ročníku se podařilo týmům z 8 krajů uspořádat dohromady 40 benefičních akcí, na nichž vybrali včetně příspěvku Nadace Via 1 023 902 Kč. Příkladem může jít například třída základní školy v Klánovicích. Její žáci zorganizovali hned několik akcí, včetně společné snídaně, prodeje výrobků na vánočním jarmarku či benefičního běhu, a vybrala 63 tisíc Kč pro libeňský psí útulek. V Ondřejově se zase povedlo vybrat 100 tisíc Kč na sportovní vozík pro 23letou Kristýnku, aby se mohla účastnit ligových soutěží v jejím milovaném florbalu.

„V rámci projektu Dobro-druzi se nám podařilo přinést lidem už více než 3 miliony korun. Obrovský dík pak patří zejména celé tisícovce dobro-druhů, kterým se doposud podařilo zorganizovat už 150 benefičních akcí,“ dodává Papoušková.

 

O Nadaci Via:

Nadace Via už v Česku dvacátým rokem podporuje aktivní lidi, kteří mění své okolí k lepšímu. Jejími hlavními tématy jsou rozvoj komunitního života a rozvoj filantropie v Česku.

Více: www.nadacevia.cz