TOP 5 nejzajímavějších turistických míst v Německu

TOP 5 nejzajímavějších turistických míst v Německu


Za zajímavými místy nemusíte vždy cestovat daleko, Německo je jedním z našich nejbližších sousedů.
Tato země má co nabídnout – majestátní hory, průzračná jezera, pohádkové zámky i mnoho zábavy. Abyste si udělaly představu, přinášíme Vám 5 nejzajímavějších míst, které byste si neměly nechat ujít.

 

Tropical Islands – karibský ráj v Německu

Komplex je umístěn uvnitř nepoužívaného hangáru pro vzducholodě. Tropical Islands je vhodný jak pro rodinnou dovolenou, tak pro dámskou jízdu. Děti si užijí tropický prales, umělou pláž nebo největší vodní skluzavku
v Německu. Pro dámy nabízí komplex širokou škálu wellness zázemí a služeb jako jsou sauny, masáže či kosmetické procedury. Svůj čas odpočinku můžete obohatit dávkou čerstvě namíchaných koktejlů pod pravými palmami.

 

BMW Museum pro milovnice rychlých aut

Muzeum najdeme v Mnichově vedle Olympijského parku. Na ploše 5000 m2 vystavují okolo 120 kusů těch nejcennějších originálních modelů značky BMW. Expozice je rozdělena do 7 tématických celků (proces vytváření automobilů, reklamy na vozy BMW, historie BMW v motosportu a další).

Pokud byste po návštěvě muzea neměly dost, navštivte i BMW Welt, kde můžete každý den vidět vozy
a motocykly v akci (zdatní motorkáři se nebojí sjíždět schody přímo v budově). Pocit jízdy si můžete navodit na speciálních BMW simulátorech.

 

Hitlerovo Orlí hnízdo

Nedaleko Berchtesgarden, vysoko v horách, leží útočiště Adolfa Hitlera – Orlí hnízdo. Chata byla vybudována ve výšce 1834 m.n.m a Hitlerovi byla darována k 50. narozeninám. Po zdolání horské silnice Vás k chatě vyveze podzemní výtah. Nahoře Vás čeká dechberoucí výhled na masivní hory, jezero a údolí. Uvnitř chaty je dnes restaurace, jenž podává bavorské speciality. Nebo si prostě jen vychutnáte čaj jako Eva Braunová, která toto místo milovala. Bohužel z původního vybavení se zde mnohé nedochovalo, na svém místě ale stále stojí velkolepý mramorový krb, jenž byl darem od Mussoliniho.

 

 

Pohádkový zámek Neuschwanstein

Neuschwanstein potěší každou romantickou duši dámy. Toto monumentální sídlo nechal postavit král Ludvík II. jako útočiště před okolním světem. Nyní je zámek jedním z nejznámějších historických odkazů země. Postaven je vysoko na skále, takže cesta k němu nebude žádnou lehkou procházkou.

Na námahu při výstupu ale zapomenete ve chvíli, kdy zříte úchvatnou stavbu a vnitřní prostory zámku,
ale i krásný výhled do okolí. Chcete-li si zámek prohlédnou zevnitř i s výkladem, nezoufejte, mají k dispozici české audio průvodce.

 

 

Pohled na Berlín z budovy Reischtag

Je bývalou budovou Říšského sněmu v Berlíně. Skleněná kupole, která na budově byla dodatečně vybudována, je vyhledávanou atrakcí. Po zdolání dlouhé fronty před bezpečnostní kontrolou Vás čeká úchvatné dílo z rukou Normana Fostera. Celá tato konstrukce je pokryta 3000 m² skla a ve středu jsou umístěna zrcadla, která mají přivádět světlo do hlavního sálu budovy. Ve výšce 40 m nad zemí se nachází pro návštěvníky vyhlídkový ochoz s nezapomenutelným pohledem na Berlín.

 

 

Inspirujte se a vyrážte do Německa

 Zmíněná místa jistojistě stojí za návštěvu, nejsou ovšem jediná. Německo je velkou zemí jak svojí rozlohou, tak počtem historických či přírodních památek, které byste při svém pobytu neměly minout. Dovolená Německo je skvělá volba!