Několik skvělých postřehů, které vám zlepší život

Několik skvělých postřehů, které vám zlepší život

Žít život dle našich představ se ne vždycky podaří. Bohužel nežijeme v ideálním světě, takže větší či menší problémy zkrátka a dobře přicházejí. Jaké zásady mají tu moc vylepšit nám další zítřky v pořadí?


 

Řešte své problémy

Finančně se vám příliš nedaří, trápí vás častá bolest hlavy, nebo snad máte pocit, že si tykáte se syndromem vyhoření? Pak danou situace neberte na lehkou váhu a začněte jednat, nejlépe ještě dnes. Odkládané problémy se totiž nevyřeší samy, nic nezmění ani několik skleniček alkoholu. Pořád zůstanou s vámi i na druhý den. Naopak k nim přibude akorát tak kocovina. Čím dříve si své potíže vyřešíte, tím dříve budete žít bez strašáků v hlavě.

Nezapomínejte na své záliby

Život je krátký, ale nedělat to, co vás baví je naprostá hloupost. Najděte si volnou chvíli a usedněte ke kytaře, zasaďte oblíbené květiny, malujte, dopište váš deník, nebo se konečně přihlaste na kurz jógy či francouzštiny, která vás naprosto uchvátila. Nikdy není pozdě začít!

OBKLOPTE SE TĚMI SPRÁVNÝMI LIDMI

Dejte věčné sbohem těm, co vám vysávají energii a stýkají se s vámi spíše z prospěchu, než  z obyčejné radosti či pocitu, že jim na vás záleží. Raději buďte chvíli sami, než s někým, kdo vám nesedí. Říká se, že jsme tím, s kým se stýkáme. Tak se tedy chtějme stýkat s těmi, co za to opravdu stojí a vy zase jim.
Nelžete svému já

Nemá cenu si opravdu nic namlouvat nebo se dívat na svět skrze zavřené oči, abyste nemuseli čelit surové realitě. Seberte odvahu se na váš život podívat objektivním pohledem a snažte se ho brát takový, jaký je. Nikoliv takový, jaký byste si ho představovali. Tak můžete žít až tehdy, až vaše sny a vize přetavíte do reality.

Další tipy? Máme je pro vás!

  • Poděkujte životu za všechno, co vám umožnil prožít. Za to dobré i zlé. Všechno nás totiž posouvá dále.
  • Najděte si knihu, kterou si rádi přečtete. Čtení je totiž potravou naší duše.
  • Dejte zelenou nápadům, přáním i snům. Záleží jenom na vás, čím si život naplníte.
  • Pokud máte tu možnost, vycestujte. Cestování vám prokáže nevyčíslitelnou službu v mnoha směrech.

 

Lenka Zelnitiusová