Plastická gynekologie vás zbaví intimních problémů

Plastická gynekologie vás zbaví intimních problémů

Zdraví a vzhled ženského klína patří mezi témata, o kterých se příliš nemluví. Přitom řada žen není se stavem svého genitálu spokojena a potýká se s každodenními nepříjemnými pocity.
Ve světě medicíny se nedávno zrodil nový obor – plastická gynekologie, který řeší estetické, ale i funkční problémy ženských intimních partií.


 

„Plastická gynekologie je obor zabývající se kombinací gynekologických, plastických a kosmetických zákroku, které zlepšují vzhled genitálií, diskomfort v této oblasti a zlepšují sexuální potěšení,“ vysvětluje plastická gynekoložka Asklepionu MUDr. Zoja Čurilová Roháčová. Plastická gynekologie nabízí nechirurgické výkony, které se provádí pomocí laseru nebo aplikací kyseliny hyaluronové, i šetrné chirurgické operace na zevním
i vnitřním genitálu.

Plastická gynekologie umí pomoci s širokou škálou gynekologických obtíží

Nenechte se zmýlit názvem, plastická gynekologie neřeší jen estetiku, ale pomáhá ženám výrazně zlepšit poporodní stavy nebo obtíže spojené s hormonálními změnami v období menopauzy. Intimní problémy se týkají již mladých dívek, které trápí například zvětšené malé stydké pysky nebo částečně srostlá panenská blána. Nejčastějšími pacientkami jsou však ženy po porodech a zralé ženy v klimakteriu.

Povolená vagina a inkontinence po porodu

Ženy po vaginálních porodech si nejčastěji stěžují na povolenou vaginu, povolené svaly pánevního dna
a inkontinenci. „V případě, že tyto ženy již reprodukci ukončily, mohu pochvu a poševní vchod zúžit pomocí vaginoplastiky a plastiky poševního vchodu. S uvedenými výkony se pak z důvodu často se vyskytující močové inkontinence provádí i aplikace kyseliny hyaluronové pod močovou trubici či aplikace laseru. Laser používám zejména u lehčích forem inkontinence. Pokud se jedná o ženu plánující další těhotenství, tak se zpravidla volí neinvazívní postup,“ vysvětluje Dr. Roháčová.

Nejčastější invazivní chirurgické výkony plastické gynekologie

  • labioplastika - plastika malých a velkých stydkých pysků
  • vaginoplastika - zúžení vagíny a poševního vchodu
  • perineoplastika - plastika hráze
  • hymenoplastika - rekonstrukce panenské blány
  • rejuvenace - celkové omlazení genitálu


Laser vyživí poševní stěny, odstraní chronické záněty a léčí inkontinenci

Ošetření CO2 laserem nebo kyselinou hyaluronovou patří mezi nechirurgické výkony plastické gynekologie určené pro ženy, jejichž obtíže jsou lehčího charakteru. Laserové výkony dokáží například zesvětlit zevní genitál nebo podpořit tvorbu kolagenu v poševní stěně, a tím zpevnit a zúžit vaginu. Kyselina hyaluronová zmírňuje bolestivé jizvy, řeší asymetrii stydkých pysků a pomáhá při léčbě stresové inkontinence. Ošetření pochvy laserem má blahodárný vliv nejen na pevnost a pružnost poševních stěn, ale léčí také nepříjemné a opakující se vaginální záněty.