Hrajte o čistý krystalický kolagen

Hrajte o čistý krystalický kolagen

V posledních letech se na poli kosmetiky hojně diskutuje kolagen, většinou ve spojitosti s krásnou vypnutou pletí. Víte ale, že kolagen má mnohem větší úlohu v našem těle?


 

Kolagen je základní stavební hmota pojivových tkání. V současnosti je známo nejméně 28 rozdílných typů kolagenů a tím nejrozšířenějším kolagenem v organismu je kolagen typu I. K pohybu ho potřebuje každý, nejen fyzicky aktivní lidé, sportovci, senioři či ženy. Množství kolagenu v těle ovlivňuje kvalitu vašich vlasů, nehtů, pokožky i zubů. Co víc – vyskytuje se také ve šlachách, ve vazech, v kostech, ve škáře i v pouzdrech orgánů.

Kolagen si tělo dokáže produkovat samo a hospodaří si s ním podle potřeby, avšak pouze do určité doby.
Už kolem čtyřicátého roku života se jeho tvorba v těle výrazně snižuje. Dostatek kolagenu ovlivňují samozřejmě také další faktory, jako jsou naše genetické predispozice nebo životní styl.

Kolagen se dá získat ze stravy, hlavně z potravin s vysokým obsahem proteinů. Mezi takové, které podporují tvorbu kolagenu, patří například vývary z kostí, červená zelenina nebo citrusové plody. Nejsnáze získáme kolagen prostřednictvím doplňků stravy. Způsob, jak dodat tělu čistý kolagen, představuje doplněk stravy Colafit s vitamínem C, kde je v každé měkké kostičce obsažen šetrně zpracovaný kolagen typu I čistoty 99,9 %. A právě ten můžete dnes vyhrát! Obsahuje navíc vitamin C, který hraje důležitou roli při tvorbě kolagenu v lidském těle: přispívá k jeho normální tvorbě pro normální funkci kostí, chrupavky, dásní, kůže, zubů i cév.
Také například přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání.

 

Na tři šťastlivce čeká Colafit s vitamínem C :-)

 

 

 

Více informací o produktech také na www.apotex.cz/cs/home

 

 

 

Výherci:
P. Eliášová, S. Mihelicová, J. Jiroušová