Pohodová nebo energická? Odhalte tajemství aromaterapie!

Pohodová nebo energická? Odhalte tajemství aromaterapie!


 

Zavřete oči a vybavte si nějakou příjemnou vzpomínku se vším všudy. Co cítíte? Je to čerstvě posekaná tráva na zahradě u babičky, svěží slaný vzduch, když jste přijeli poprvé k moři či sladká vůně cukroví, které jste pekli
s maminkou? Vůně jsou jedním z nejsilnějších spouštěčů vzpomínek, proto některé milujeme a jiné nesneseme,
a také proto tak výrazně ovlivňují naši náladu. Víte, které vůně, vám pomohou s relaxací, povzbudí vás při práci nebo z vás udělají svůdnici?

 

Naprostá relaxace

Známým bojovníkem proti stresu je levandule. Pokud ale chcete svůj mozek ošálit dokonale, snažte se využít vůně spojené s domovem. Může to být vůně skořice, která vám připomene perníčky a Vánoce nebo vůně čerstvě vypraného prádla, jakou nabízí Sabon.

 

Sprej na textilie s vůní čerstvě vypraného prádla, 490 Kč, Sabon

 

Hravá nálada
Vzpomínky na bezstarostné dětství pomáhají vyvolat hlavně ovocné vůně. Jsou hodně sladké, ale také svěží
a mohou být i trochu kyselé, stejně jako limonáda v parném dni. Rozvernou a pozitivní náladu přinese určitě vůně jahod, jablek a rozkvetlých květin.

 

Pracovní nasazení
Osvědčenou vůní, která povzbudí mysl, jsou citrusy. Citrony, grepy, pomeranče svou kyselostí vysílají mozku signály “haló, vstávej!” a jsou tak ideální pro pracovní prostředí. Milovníci kofeinu zase zpozorní, když ucítí zrnka kávy. Ve vaší pracovně by proto neměl chybět difuzér z kolekce Sabon.

 

Pokojová vůně Citrus Blossom, 1150 Kč, Sabon

 

Úsměv na tváři
Které ženě by neudělala radost květina? Připomíná chvíle, kdy jsme šťastné, milované a opečovávané. Květinové vůně rozzáří mysl a vykouzlí úsměv každé ženě bez rozdílu věku.

 

Svůdné chvilky
Vzrušující pocity, vzpomínky na exotickou dovolenou a nekonečné večery přináší kořeněné a hřejivé vůně. Kokos, čokoláda, vanilka, pižmo, ambra nebo třeba exotické pačuli dokáží navodit tu správnou atmosféru napětí.

 

Parfém s orientálním nádechem pačuli, levandule a vanilky, 1480 Kč, Sabon