Naučte děti číst! Darujte jim ke dni dětí nebo na prázdniny krásné knihy. U nás navíc můžete vyhrát balíček třech knih

Naučte děti číst! Darujte jim ke dni dětí nebo na prázdniny krásné knihy. U nás navíc můžete vyhrát balíček třech knih

Zásilka z Knihozemě opět přináší výběr nejkrásnějších knih pro dětiRočně vyjde v České republice kolem dvou tisíc nových dětských knih. „Moderní dětská literatura se bohužel prosazuje poměrně těžko. Z našich výzkumů víme, že většina rodičů se v nabídce nových dětských knih neorientuje a při výběru knihy pro své děti často tápou a volí dílo, které znají ze svého dětství. Prostřednictvím Zásilky z Knihozemě se dětem dostanou do rukou zajímavé knihy současných autorů s výjimečnou grafikou úpravou, která do velké míry rozhoduje o zaujetí malých čtenářů i jejich rodičů,“ říká Kateřina Obadalová, vedoucí marketingového oddělení nakladatelského domu Albatros Media, který akci pořádá.

Zásilka z Knihozemě je dětskou obdobou akce Velký knižní čtvrtek. Letos nabídne i prověřenou klasiku Malý princ. Nadčasová kniha, která v českém překladu vyšla poprvé v roce 1959, má nyní ambici ohromit čtenáře výjimečným zpracováním podobně jako loňský hit této akce. Tím se stala kniha Gerda – příběh velryby, které se prodalo už více než 16 000 výtisků.

Nové vydání Malého prince doprovází fotoilustrace Elišky Podzimkové: „Od začátku jsem na sto procent věděla, že bych chtěla fotky k ilustracím fotit právě na Islandu. Příběh Malého prince je krásně melancholický, čistý
a tajemný, stejně jako tenhle severský drsný ostrov plný mýtů a rozlehlých mechových polí. Vypadá to tam trochu jako na jiné planetě. Nebo na asteroidu B6012?
Po Islandu cestovala Eliška Podzimková se svým týmem
2 týdny a zařekla se, že po celou dobu vzniku knihy neotevře klasické vydání s Exupéryho ilustracemi. „Měla jsem z toho obrovský respekt, ale zároveň jsem se strašně těšila, co vznikne. A to už musíte objevit sami přímo v knížce,“ doplňuje talentovaná výtvarnice.

Pro starší čtenáře nabízí Zásilka z Knihozemě fascinující velkoformátový Atlas vyhubených živočichů nebo dobrodružný příběh s nádhernými ilustracemi dua Tomski & Polanski Vilma běží o život, vítězný rukopis literární soutěže nakladatelství Albatros.

Mladší děti okouzlí půvabně ilustrovaný příběh o síle přátelství Myšák jménem Julian, veselá „encyklopedie“ Skřítci, díky níž odhalí tajemství a záhady ze života skřítků, nebo netradiční hravé zpracování knihy Strom. Tu si malí objevitelé seskládají ve velký košatý strom a poznají tajemný svět, který se skrývá v kořenech, pod kůrou
i v korunách stromů. Pro nejmenší nechybí ani leporelo s pohyblivými obrázky Medvídek na farmě.

Na Zásilku z Knihozemě se mohou těšit také děti ze všech dětských domovů v České republice a vybrané neziskové organizace, které obdrží jednu sadu knih zařazených do akce.

Akce Zásilka z Knihozemě je součástí projektu Knihozem, jehož cílem je pomoci rodičům orientovat se v široké nabídce dětských knih a rozvíjet čtenářství u dětí. Nabízí rodičům, prarodičům, učitelům i knihovnám prostor, kde najdou doporučení na dětské knihy různého zaměření pro různé typy dětí. Společně zde můžou diskutovat
a sdílet své zážitky.

 

My jsme si pro vás připravili soutěž o balíček třech knih, které se budou líbit nejen vašim dětem :-) 
Odpovězte správně na otázku níže, a čekejte na oznámení o výhře!

  

 

 

Více informací na www.albatrosmedia.cz

 

 

Výherci:
D. Vokurková, N. Zárubová, T. Tobiášová