Letní koktejl pro obličej a vlasy

Letní koktejl pro obličej a vlasy

Letní počasí se nám pomalu dostává pod kůži, a to doslova. Dobrý sluha, zlý pán – to neplatí jen o ohni, ale i o žhavém slunci. V letním období se vystavujeme slunci, teplému vzduchu, chloru, ale i klimatizaci – to všechno může mít negativní vliv na stav naší pokožky i vlasů.


Máme pro Vás několik kosmetických tipů, díky nimž strávíte méně času výběrem té správné péče a ušetřený čas můžete věnovat relaxaci.

 

HYDRATAČNÍ CEREMONIÁL

Důkladně odlíčená pleť je základem nejen v létě. Z široké nabídky odličovacích olejů doporučujeme hydrofilní odličovací olej Granátové jablko obsahuje vzácný olej ze semen tohoto čím dám více oblíbeného ovoce. Nečistoty ani voděodolný make-up nemají šanci, pleť zůstane dokonale čistá, regenerovaná a hydratovaná.

K dočištění a zvýšení vlhkosti v pokožce neexistuje nic lepšího, než jsou Květinové pleťové vody. Navíc se jimi díky praktickému rozprašovači můžete hýčkat po celý den. Stoupají-li teploty do závratných výšek, dodá pleti tolik potřebné osvěžení a navíc vás okouzlí svojí jemnou vůní.  V nabídce značky Saloos najdete květinové vody se zklidňující levandulí, povzbuzující růží a další, mezi kterými si každá žena jistě najde svoji favoritku.

Posledním krokem v péči o pleť je samozřejmě výživa. Jak je známo, sluneční paprsky urychlují stárnutí pleti, my ale známe způsob, jak ho výrazně zpomalit! Tímto zázrakem je Bio Malinový olej. Maliny k dozrání potřebují slunce, vy potřebujete maliny, aby o pleť zatíženou působením slunečních paprsků bylo dokonale postaráno. Malinový olej se může pyšnit celou škálou účinků – je protizánětlivý, antioxidační, hydratuje a obsahuje velké množství minerálních látek a vitamínů. Pozor si ale dejte, pokud se někde dočtete, že malinový olej má vysoký ochranný faktor a Vaši pokožku tak chrání před škodlivým UV zářením. Tento fakt nebyl nikdy vědecky potvrzen a mohli byste si tak způsobit nepříjemné sluneční spálení!

   

 

I VLASY MOHOU MILOVAT LÉTO

I přesto, že klobouky jsou celá staletí oblíbeným letním doplňkem, vlasy nám zcela ochránit neumí. Rituál vlasových zábalů bychom měli provádět alespoň jednou týdně. Začněte výběrem oleje vhodného pro vaše vlasy. Arganový olej je na léto jeden z nejvhodnějších – intenzivně se stará o suché a lámavé vlasy, navíc je chrání před vysoušením způsobeným slunečním zářením. Nelze opomenout ani oblíbenou Kokosový olej, ten je vhodný na suché i mastné vlasy a dodá jim potřebný lesk a vitalitu. A nejvoňavější nakonec – Bio Švestkový olej
s fascinující vůní hořkých mandlí a marcipánu. Nejen, že je excelentní v péči o pleť, na své si přijdou i vlasy. Pomáhá řešit problémy s krepatěním, lámavostí a poskytne pořádnou dávku hydratace. Jeho ochranu před teplem oceníte nejen na slunci, ale i v případě použití fénu a žehličky.

   

 

Tip pro vás: Vybraný olej lehce zahřejte v dlaních a nanášejte ideálně na vlhké vlasy. Nechejte působit minimálně 15 minut, ale klidně i celou noc. Ráno důkladně vymyjte šamponem a těšte se z hebkosti a síly, kterou vaše vlásky načerpaly.

 

 

Veškerý sortiment společnosti Saloos naleznete na www.saloos.cz