Jak získat nejlevnější americkou hypotéku?

Jak získat nejlevnější americkou hypotéku?

Znáte americkou hypotéku? Jedná se o hypotéku, kde nemusíte dokládat její účel. Tedy vypůjčené peníze můžete použít na cokoliv si zamanete. Je libo nové auto, velká chalupa, rekonstrukce kuchyně či refinancování nákladných půjček? Jaké jsou přednosti americké hypotéky, proč si ji sjednat, jak ji vybrat a na co si dát pozor?


 

Co je to americká hypotéka?

Typickou hypotéku máme všichni spojenou s koupí, stavbou či rekonstrukcí nemovitosti. Při sjednání v bance musíte prokázat, na co všechny peníze využijete. Od každého hřebíku, drátu či dlaždičky si bude banka přát účtenku. Co když máte ovšem vlastní bydlení, jenže si zároveň přejete rozjet nákladné podnikání či se naopak důsledků nějakého neúspěšného podnikání zbavit? V takovém případě se nabízí neúčelová americká hypotéka. Zastavíte svou nemovitost a banka vám vyplatí povětšinou až 70 % z její kupní ceny. Dál už se vás nikdo ptát nebude, na co vyplacené peníze použijete.

Proč si sjednat americkou hypotéku?

Jak jsme již řekli, můžete si půjčit na cokoliv. Zároveň se vám pravděpodobně podaří vyjednat vyšší částku a nižší úrok oproti běžnému spotřebitelskému účtu. Jelikož se jedná o hypotéku, můžete očekávat delší maximální délku splácení. Většinu amerických hypoték navíc předčasně splatíte bez poplatků.

Na co si dát pozor?

U americké hypotéky ručíte vlastní nemovitostí. Pokud tedy přestanete splácet, můžete o ni přijít. Nejedná se také o žádnou rychlou půjčku. Stejně jako u obyčejné hypotéky budete muset projít zdlouhavým procesem, kdy si banka ověřuje úvěruschopnost klienta. Nevyhnete se ani složitému papírování. Co vás však rozhodně nemine, jsou poplatky za poskytnutí, vedení úvěru či odhadnutí ceny nemovitosti. Na rozdíl od obyčejné hypotéky si také nemůžete odečíst úroky z daní.

Jak vybrat tu nejlepší?

S opatrností, rozvážností a se všemi důležitými informacemi u ruky. Využijte možnosti si online a za pár minut srovnat nabídky bank. Sice na vás téměř okamžitě vyskočí nejlevnější americká hypotéka, než si ji sjednáte, nechte si poradit. Kontaktuje vás odborník, který s vše důkladně prokonzultuje a zodpoví vaše dotazy. V případě americké hypotéky nic nepodceňujte.