Chraňte své vlasy a vlasovou pokožku před znečištěným ovzduším!

Chraňte své vlasy a vlasovou pokožku před znečištěným ovzduším!

Smog, klimatizace, topení, výfukové plyny, prach, cigaretový kouř, pach z jídel… škodí nejen naší pleti, ale také vlasové pokožce a vlasům. Výsledkem je nepříjemný zápach, ztráta lesku, podrážděná vlasová pokožka, která nedýchá, ale také předčasné vypadávání vlasů a jejich šedivění.


 

Máta vodní pro boj se znečištěním

Máta vodní (Mentha aquatica L.) není ta máta, co ji znáte z čaje nebo z mojita. Je to druh máty, kterému se, jak název napovídá, daří ve vlhkém prostředí a ve sladké vodě. Je to vytrvalá bylina vysoká 20-60 cm a kvete od července do října. Již po staletí je po celém světě využívána pro její tonizační a osvěžující schopnosti. Máta vodní obsahuje polyfenoly s vědecky prokázaným antioxidačním účinkem.

Její schopnosti zkoumaly Laboratoře Klorane společně s fakultou životního prostředí čínské Univerzity Čching-chua a společně prokázali schopnost máty čistit nejen vlasovou pokožku a vlasy, ale zároveň sladkou vodu znečištěnou toxickými řasami a těžkými kovy. Tento poznatek firemní nadace Klorane Botanical Foundation nyní využívá k přírodnímu způsobu čištění řeky La Vis ve Francii.

Detoxikační a čisticí vlastnosti máty vodní značka Klorane, inspirovaná přírodou, využila také v nové řadě přípravků (odkaz na https://www.klorane.com/cz-cs/vlasy/mata-vodni) určené pro vlasy vystavené znečištěnému ovzduší.

Detoxikační šampon vlasy důkladně umyje a odstraní 97 %* částic znečištění. Ochranný balzám na vlasy usnadňuje rozčesávání a prokazatelně zvyšuje lesk vlasů. Čisticí mlha zbavuje vlasy nečistot a neutralizuje zápach (jídlo, tabák, smog...) až na 6 hodin**. Navíc stejně jako balzám zmírňuje elektrizování vlasů. Řada přípravků s mátou vodní je vhodná pro přírodní, melírované nebo barvené vlasy. Mátu vodní Klorane pěstuje na vlastních polích na jihozápadě Francie podle standardů organického zemědělství a čistý výtažek získává patentovanou metodou zelené chemie.

 

K dostání v lékárnách a více info na www.klorane.cz,

*Studie na pramenech vlasů hodnotící čisticí účinek šamponu před znečištěným ovzduším. **Hodnocení mlhy na pramenech vlasů kontaminovaných pachy ze smogu, tabáku a jídla - 12 školených osob.

 

Klorane a projekt Čistá řeka Sázava

Protože Klorane je značka, které záleží na přírodě, a dokazuje to již 25 činností firemní nadace Klorane Botanical Foundation, rozhodli se v české filiálce zapojit do projektu, který má s čištěním vody dlouholeté zkušenosti – do projektu Čistá řeka Sázava. V dubnu se dobrovolníci z Klorane postarali o vyčištění jednoho z úseků této krásné řeky. A protože posláním Klorane je od jeho vzniku chránit přírodu a pečovat o ni, stala se značka také jedním ze sponzorů projektu darováním částky 50.000 kč na další aktivity spojené s údržbou Sázavy.

 

 

Vyhrajte v soutěži novou řadu přípravků Klorane s mátou vodní pro vlasy vystavené znečištěnému ovzduší!

 

 

Výherci jsou:
A. Šilhová, V. Doubková, D. Nečásková