Překvapte svého tatínka i partnera dárkem ke Dni otců

Překvapte svého tatínka i partnera dárkem ke Dni otců

Zatímco druhou květnovou neděli se již tradičně všechny maminky dojatě rozplývají nad kytkou od manžela a vlastnoručně vyrobenými přáníčky od svých ratolestí, Den otců se u nás velké popularitě zatím netěší.


 

Svého tatínka či partnera tak můžete v neděli 16. června překvapit hned dvakrát – dárkem a zároveň i tím,
že na tento den letos Den otců připadá.

Kde se vzal Den otců? Z jihu Evropy doputoval do Ameriky a odtud do Česka

V katolické Evropě se Den otců slavil už od středověku, a to na svátek svatého Josefa. Španělé a Portugalci pak tuto tradici dovezli do Latinské Ameriky, odkud se myšlenka Dne otců dostala do USA. Tam však jeho zastáncům chvíli trvalo, než se z ojedinělých lokálních oslav stal celostátně uznávaný svátek, který byl oficiálně ustanoven na třetí neděli v červnu. A ačkoliv byste o tom ve většině českých kalendářů hledali zmínku marně, slaví se v tento den svátek všech otců i u nás.

Nejraději byste existenci Dne otců veškerému svému mužskému příbuzenstvu navždy zamlčela, protože máte pocit, že jste si už vybírání dárků pro všechny muže svého života do sytosti užila před Vánoci a narozeninami? Na Den otců ale nemusíte svého tatínka ani partnera zasypat okázalými dary – smyslem celého svátku je spíše sejít se s celou rodinou a společně oslavit ty nejdůležitější vztahy, které v životě máme a často je v každodenním shonu nestíháme ocenit.

Tatínka ozdobte novou kravatou, partnera motýlkem a oba dva kapesníčkem do saka

Rozhodla jste se potěšit svého tatínka či partnera nejen společně stráveným časem, ale i hmotným dárkem? Kromě klasiky v podobě jedlých či pitných darů můžete zvolit i něco praktického, co mu bude každý den připomínat, jak moc vám na něm záleží.

V dětství vám tatínek koupil, co vám na očích viděl – a teď je řada na vás. Potěšte ho originální kravatou Eduard, Kvido nebo Vincenzo, se kterou zazáří v práci, na plese i v divadle.

  

Překvapte svého partnera květinami, které nezvadnou ani v tom nejparnějším létě. Květinový motýlek Lukas, Emanuel nebo Berni bude skvělým doplňkem jeho letních outfitů do práce i na večerní party.

  

Kapesníček Alim, Amir či Karim inspirovaný nadčasovým paisley vzorem potěší každého gentlemana nezávisle
na jeho věku a bude se skvěle vyjímat v kapse od saka či vesty vašeho tatínka i partnera.

  

Buďte světoví a užijte si rodinné oslavy po celý rok

Věděli jste, že kromě svátku dětí, matek a otců se v Americe i jiných zemích slaví uprostřed dubna Den sourozenců, začátkem května Den prarodičů a na konci července Den rodičů? Využijte i vy slunečné jarní a letní počasí k rodinným setkáváním – a vůbec při tom nemusíte dodržovat data z amerického kalendáře. Ocenit to, co pro vás vaši nejbližší dělají a znamenají, totiž můžete klidně každý den v roce.

 

Nakupovat můžete na www.ottokilian.cz