Léto versus dresscode aneb co si obout?

Léto versus dresscode aneb co si obout?


Letní měsíce nám v rámci oblečení i obuvi dávají spoustu příležitostí ke kreativitě. Ne vždy je ale kreativita na místě. Přestože je vše trochu uvolněnější, obzvlášť když teploty atakují třicítku, jsou určitá pravidla, která bychom v souvislosti s obuví neměli nikdy porušovat. O tom, která to jsou, jsme se poradili s image poradkyní Lenkou Bernardes.

Společenské události
Období svateb už je v plném proudu. O dresscode do určité míry rozhodují snoubenci, přesto se stále jedná
o slavnostní den, na který bychom se měli náležitě upravit. „Pánové by si na svatby, či jiné společenské události,
i v případě, že se konají venku, měli vždy vzít polobotky. Dámy to mají s výběrem obuvi tradičně trochu složitější, z mého pohledu rozhodně pestřejší. Obecně platí, že uzavřenými lodičkami nic nezkazíte na žádné společenské události,“ vysvětluje Lenka Bernardes. Pokud je vhodné počasí a svatba se nese v méně formálním duchu, můžete zvolit i páskové střevíčky na podpatku, v takovém případě musí být vaše pedikúra bezchybná. Pokud nemáte zdravotní omezení, alespoň nižší podpatek je na podobnou akci nutností.
 Lodičky Donna Laura, 7 790 Kč, Salamander


Do práce

Každé pracoviště se řídí jinými pravidly pro oblékání. „Pracujete-li v kanceláři, v bance, či na pozici, kde je business dresscode jasně daný, nikdo nepředpokládá, že byste si obuli sandály. Zároveň ale existuje mnoho firem, které dávají svým zaměstnancům při výběru oblečení volnou ruku, to však neznamená, že byste se měli oblékat stejně jako na dovolené,“ apeluje Lenka Bernardes.
Otevřená obuv je často probíraným tématem na pracovišti. Pánové by měli sandále nosit pouze ve volném čase, vhodným kompromisem do horkého počasí bývají mokasíny, které jsou lehké, prodyšné a jsou velice trendy. Ženy by měly volit obuv adekvátně svému outfitu, žabky, či ploché dovolenkové sandálky by se ale na pracovišti objevovat spíš neměly.
 Mokasíny Patrizio Dolci, 3 990 Kč, Salamander


Jak přežit dresscode?
Pravidla etikety velí jasně - nedodržením pravidel oblékání vyjadřujete především neúctu k ostatním lidem. Pokud tedy nechcete způsobit faux-pas, kazit novomanželům fotografie či kolegům den v práci, nesnažte se pravidla obcházet. Ideální je vybírat si boty z materiálů, které jsou prodyšné, a ani při vyšších teplotách nám chození v nich nebude činit problém. „Přírodní materiály, jako je kůže či textil, jsou léty prověřené a rozhodně nezklamou,“ dodává Jan Novák ze společnosti Salamander.

 Polobotky Melvin & Hamilton, 5490 Kč, Salamander

 

 

Foto: imageberu, Salamander