Kam s nahromaděnými věcmi doma? Aneb k čemu jsou dobré osobní sklady

Kam s nahromaděnými věcmi doma? Aneb k čemu jsou dobré osobní sklady


Sedm miliard, šest set miliónů…to jsou aktuální (a celkem střízlivé) odhady počtu obyvatel Země. A toto číslo každým okamžikem roste a roste a roste...Samotná Česká republika se na této cifře podílí skoro jedenácti miliony obyvatel. A co tím chceme říct?


Že spolu s množstvím lidí pochopitelně roste počet jejich věcí. A jelikož naše byty a domy nejsou nafukovací (zatím), není divu, že už zase nemáte kam dát na jaře zimní bundy nebo novou lampičku, kterou jste si přivezli z dovolené. Ale jak si poradit, když v zimě budou zase péřovky dobré a tu starou lampu přece nevyhodíte, vždyť je pořád jako nová…

Myslete ergonomicky

Základem je pochopitelně hledat a nacházet rezervy u sebe samých. A pokud nemáte to srdce udělat jednou za půl roku čistku a zbavit se nepotřebného, budete na to muset jít jinak. Zkuste se projít po svém bytě
a podívejte se, kolik prostoru je nevyužitého
. Kolik vzduchu vlastně skladujete ve všech těch skříňkách, poličkách, přihrádkách a boxech – možná se budete divit a uložením věcí na správné místo získáte překvapivě hodně místa.

Hledejte jinde

Nicméně i tato pomoc není všespásná a dřív nebo později budete čelit stejnému problému. Pak už je holt potřeba se porozhlédnout po vnějších prostorech k uskladnění. Ideálním řešením se může zdát být půda, prostorný sklep, garáž, nebo stodola. Ne každý má ale tu možnost a spoléhat v tomto případě na hodné příbuzné nebo sousedy by asi bylo dost naivní. Nehledě na to, že z původně prostorné a prázdné půdy se velmi záhy může stát nepřehledné skladiště a ve sklepě se vám do nového raftu pustí myši nebo přinejmenším plíseň.

Zkuste to profesionálně

Ať už se tedy potýkáte s nedostatkem místa, nebo potřebujete vyřešit situaci během rekonstrukce bytu či stěhování, existuje mnohem lepší řešení. Zkuste se podívat na nabídku externích osobních skladů. Tam můžete mít svoje věci uskladněné v bezpečí, ve stabilních podmínkách a pod neustálým dohledem.