Hola, hola! Čas ovocných knedlíků je tady

Hola, hola! Čas ovocných knedlíků je tady

Vyzkoušejte ty naše! Vegan kynuté ovocné knedlíky podle Pet


Poslední jahody, nastupují meruňky, ovoce je hafo, a tak člověk nesmí krom koláčů zapomenout alespoň jednou udělat letní sladkou klasiku – ovocné knedlíky. Tyhle vypadají opravdu věrohodně „klasicky“. Těsto lze zveganizovat naprosto jednoduše, ale čím knedlíky posypat místo tvarohu? Klasickým bílým tofu, které vymačkané o přebytečnou vodu, lehce prosolené, tvaroh opravdu připomíná, a tak se na chuti o nic moc neochudíme :)

Co budete potřebovat?

3 dkg droždí
½ menšího hrnku rostlinného mléka
2 hrsti cukru
2 menší hrnky mouky – 1 hladké, 1 polohrubé
1 lžíce mletého lněného semínka nebo 1 lžíce chia semínek (budou však v těstě více nápadné)
a 3 lžíce horké vody
špetka soli
citronová kůra z bio citronu
ovoce na náplň
bílé natural tofu
sůl
cukr
rostlinné máslo – Alsan bio


Postup:

Ve vlažném mléce rozmícháme droždí, přidáme hrstku cukru a rozmícháme v kvásku tak půl hrnku hladké mouky a necháme kvásek vzejít. Mléko nesmí být horké, jinak by se droždí znehodnotilo. Lněné semínko nebo chia semínka rozmícháme s horkou vodou a necháme nabobtnat. Všechny ostatní ingredience smícháme v míse, přidáme kvásek, lněné semínko s vodou, a zaděláme v hladké těsto, které se téměř nelepí. Pod čistou utěrkou necháme cca hodinu kynout. Můžeme ho během této doby jednou prohníst, aby nakynulo lépe. Těsto si rozválíme na váleček, který rozkrájíme na stejně velké kousky podle toho, jak velkým ovocem knedlíky plníme. Malé meruňky můžeme zabalit i s peckou, velké je lepší rozpůlit. Pracujeme na pomoučeném válu. Dáme si do velkého hrnce vařit vodu, do které vhodíme knedlíky, radši jich vložíme méně, aby knedlíky během varu měly kolem sebe dost místa a nakynuté a nasáklé vodou se nám pak díky nedostatku prostoru nezdeformovaly na patvary. Vaříme 6 minut a při vyndávání každý z nich propíchneme, aby vyšla pára. Dáváme propíchnutou stranou nahoru, aby nevytekla šťáva z ovoce.

Tofu zabalíme do kuchyňské utěrky a zatížíme např. hrncem s vodou, abychom z tofu dostali přebytečnou tekutinu. Tofu nastrouháme na jemném struhadle a mírně posolíme a promícháme prsty.

Knedlíky posypeme cukrem, někdo moučkovým, my vždy sypali krupicí, nyní sypu třtinovým cukrem, posypeme „tofu tvarohem“ a polijeme rozpuštěným rostlinným máslem, které jsme v rendlíku rozehřáli, až bublalo,
aby připomínalo přepuštěné máslo.

 

Dobrou chuť s dobrým jídlem přeje Pet :-)