Tipy a triky, jaký parfém si vybrat

Tipy a triky, jaký parfém si vybrat


Ztrácí vaše oblíbená vůně intenzitu? Možná už nevydrží tak dlouho, jak kdysi. Následující tipy a triky vám pomohou prodloužit požitek z vašich oblíbených parfémů. Zjistíte, jak si správně vybrat parfém a proč vám zde pomůže káva. Dozvíte se také co dělat, aby na vás váš oblíbený parfém vydržel od rána do večera.

 

Jak vybrat novou vůni

Když si vybíráte nový parfém, aplikujte ho na zápěstí, počkejte pár minut dokud se nevypaří alkohol a vůně bude mít čas rozvinout se na pokožce. Pouze tak můžete skutečně ocenit vůni celé kompozice. Vyvarujte se také tření zápěstí o sebe, protože tak urychlíte vypaření vrchních tónů, což naruší kompozici. Vyhněte se také zkoušení vůní na nabízené papírky, protože skutečnou vůni parfému rozpoznáte pouze v kontaktu s pokožkou.

 

KÁVA NA POMOC

Věděli jste, že už po ovonění třech parfémů se vám zablokuje schopnost rozpoznat nové čichové vjemy? Všechny pachy se pak mísí a je velmi obtížné je rozlišit. V takovém momentě sáhněte po skleničce s kávovými zrny, kterou najdete v každé parfumerii. Káva má totiž schopnost neutralizovat vůně a takříkajíc vám vyčistit paletu. Následně můžete pokračovat v přičichávání
k parfémům. Avšak ani káva vás nezachrání, pokud vyzkoušíte příliš mnoho kombinací.

 

JAK SKLADOVAT PARFÉMY

Zaznamenali jste, že váš oblíbený parfém změnil intenzitu nebo barvu? Je velmi pravděpodobné, že ho skladujete nesprávně. V ideálním případě by se flakony s voňavkami měly skladovat
v lednici. Jsou totiž typem kosmetiky, která má ráda studená, tmavá místa a jejich oblíbená teplota je 8°C. Pokud esenciální oleje a alkohol, který parfémy obsahují, vystavíte slunečnímu záření, budou se vypařovat rychleji. Ani skladování flakonů s vůněmi v koupelně není dobrý nápad. Teplo, vlhko a prduké změny teploty z nich dělají ideální prostředí pro množení bakterií a urychlují proces vypařování.

 

POUŽÍVEJTE MENŠÍ LAHVIČKY

Vezměte svou oblíbenou vůni kamkoliv! Jediné, co musíte udělat, je pořídit si menší lahvičku
s atomizérem nebo cestovní balení. Přelijte menší množství parfému do malé nádobky a velkou lahvičku nechte doma. Ideálně v lednici nebo ve skříni, kde bude chráněna před přímým sluncem
a náhlými změnami teploty. Svou oblíbenou vůni tak můžete znovu aplikovat kdykoliv během dne.

 

PRODLUŽTE VÝDRŽ VŮNĚ 

Parfémy aplikované na vlhkou nebo mastnou pokožku vydrží déle. Jak je to možné? Jednoduše, suchá kůže je prostě absorbuje rychleji. Naopak mastný film pomáhá molekulám udržet se na pokožce déle. Proto před nanesením parfému aplikujte na zápěstí a jiná teplá místa, kde cítíte tep, trochu hydratačního krému nebo vazelíny. Při aplikaci parfému však buďte opatrní, zvláště pokud je vaše pokožka suchá. Přímá aplikace z příliš nízké vzdálenosti totiž může způsobit podráždění. Sílu vaší vůně můžete povzbudit i používáním produktů, jako sprchových gelů a hydratačních mlék, ze stejné linie.

 

NAVOŇTE SI VLASY

Určitě to znáte, jak těžké je zbavit se nepříjemné vůně, například ze smaženého jídla. Je to proto, že vlasy mají specifickou texturu, díky které nasávají pachy rychleji a drží je déle. To však můžete využít i ve svůj prospěch. Kolem čistých vlasů aplikujte svůj oblíbený parfém. Dávejte si však pozor na přímý kontakt s pokožkou hlavy. Alkohol v parfémech by mohl způsobit podráždění nebo vysušování. Šikovným trikem je aplikace parfému na kartáč na vlasy před česáním.

 

TOP 3 NEJBIZARNĚJŠÍ PARFÉMY

Money perfume
Parfém, který voní jako peníze. Pokud samotná idea není dostatečně zajímavá, tak příběh jeho vzniku je. Za vznikem této vůně totiž stojí bývalý viceprezident Microsoftu. Poté, co se v jedné studii dozvěděl, že pracovníci továren podávají lepší výkony, když se do vzduchu rozprašuje vůně peněz, se rozhodl začít prostřednictvím vůně motivovat lidi k úspěchu.
Ve flakonu vyrobeném z recyklovaných 500 dolarových bankovek najdete vůni složenou z tónů citrusů, rozmarýnu a čerstvé trávy.
 
Molecule 01 Fragrance Escentric Molecules
Tato vůně obsahuje pouze jednen jediný tón - Iso E Super Molecule 01. Molekula sama
o sobě není ani tak vůní jako prostředkem, který vůni navodí. Je totiž formulována tak, aby reagovala s pokožkou každého člověka. Někdo tak může na začátku cítit jemné dřevité tóny, ale časem se na každém rozvine do zcela unikátní vůně.
 
Eau de Stilton
Tento parfém vznikl v roce 2006 a jeho úkolem je replikovat originální aroma modrého Stilton sýra. Vyznačuje se zemitou a ovocnou vůní.

 Molekule 01