Den, kdy medvídek oslaví 97. narozeniny

Den, kdy medvídek oslaví 97. narozeniny

Rok se s rokem sešel a milovníci želatinových bonbonů se mohou těšit na další významný den. V pondělí 15. července totiž opět oslavíme Mezinárodní den gumových medvídků.
A co víc, je tomu právě 97 let, kdy první želatinový medvídek spatřil světlo světa.

A to už si nějakou sladkou oslavu zaslouží, nemyslíte?


15. červenec se jako Mezinárodní den gumových medvídků zaběhl před několika lety i v České republice. Lidé si v tento den pochutnávají na želatinových bonbonech a často si vzpomenou na jejich dlouhou historii. A že je na co vzpomínat.


Rodinná firma dodnes

Za vznikem společnosti Haribo stojí Hans Riegel, který ji založil v roce 1920 v německém Bonnu. První bonbony ve tvaru medvídků spatřily světlo světa v roce 1922. Při jejich tvorbě se nechal Riegel inspirovat živými medvědy, kteří v té době vystupovali na poutích jako atrakce a těšili se veliké popularitě. Bonbony ve tvaru medvídků nesly zprvu název Tanzbar, tančící medvídek, a byly předchůdcem dnes dobře známého Zlatého medvídka. Historie těchto bonbonů je dlouhá a bohatá, stejně jako historie celé společnosti, zajímavostí ale je, že až do dnešních dní je společnost Haribo rodinnou firmou.

Za dlouhých 97 let si Haribo medvídky oblíbily celé generace dětí i dospělých. Dnes se tyto bonbony přidávají do dezertů, zdobí se jimi cup cakes, zmrzlinové poháry i donuty. Letos byla navíc vůbec poprvé v historii České a Slovenské republiky vyhlášena i kreativní kulinářská soutěž pro rodinné týmy. Zajímá vás?

Podívejte se na www.haribomalycukrar.cz, kde najdete nejen detaily soutěže,
ale i bohatou kuchařskou inspiraci.

 

Oslavte Mezinárodní den gumových medvídků stylově a pochutnejte si buď na bonbonech samotných,
nebo připravte originální dezert hodný 97. narozenin gumových medvídků a 99. narozenin společnosti Haribo.