Jak vybrat batoh pro studenta

Jak vybrat batoh pro studenta


Máte doma teenagera, který už dávno vyrostl z klasické školní aktovky? U teenagerů bude určitě na prvním místě image. Ale líbivý design určitě není to nejdůležitější. Stejně jako jsme mu kdysi pečlivě a zodpovědně vybírali aktovku do první třídy, měli bychom i odrostlejším dítkům vybírat jejich stylový batoh. I ten by totiž měl splňovat několik důležitých parametrů.

 

Kvalita

Na batohu do školy se určitě nevyplatí šetřit. Dražší batohy mají pevnější švy, déle tedy vydrží a navíc jsou vybaveny velkým množstvím vychytávek. Doporučujeme například batohy Vans, nebo například  Dakine. Kvalitní batoh se dá sehnat v rozpětí mezi 1 – 2 tisíce Kč.

Velikost

I u studentského batohu je důležitá délka. Měl by být spíše delší a odpovídat délce zad. Končit by ideálně měl až u kostrče. Měl by mít také dostatečně velký objem, protože studenti nosí v dnešní době do školy opravdu velké množství sešitů, učebnic, a dalších pomůcek. Nezřídka často nosí i notebook. S tím souvisí i celkové uspořádání batohu.

Vnitřní uspořádání

Ideální batoh by měl být rozdělen na více sekcí, tím se zaručí přehlednost a nehrozí, že se student bude ve svém batohu „ztrácet“. Nyní je u všech moderních a kvalitních batohů samozřejmostí i speciální přihrádka na notebook. Která je obvykle zpevněná, tak aby zabránila jeho poškození. Kapsy na láhev jsou také výhodou. Třešničkou na dortu pak bývají nejrůznější organizéry, na tužky, atd.

Zádový systém

Na zádový systém je dobré nezapomínat. Studenti někdy nosí opravdu těžké tašky, páteř je tedy silně zatěžována. Mnoho batohů nabízí kvalitní ergonomický systém, který podporuje celou oblast páteře a chrání jí tak před nerovnoměrným zatěžováním.

Ramenní popruhy

Ramenní popruhy jsou stejně důležité jako zádový systém. Určitě není nic příjemného, když se vám celá tíha batohu prostřednictvím popruhů zařezává mezi krk a ramena. Polstrování by mělo být samozřejmostí, stejně jako šířka popruhů alespoň 4 cm.

A co teď letí?

Když už necháme stranou všechny praktické vlastnosti, tak se pojďme věnovat designu. Letos frčí barvy a ty určitě žádný teenager neodmítne. Tedy pokud zrovna neholduje emo nebo gothic stylu. Krásně barevné či vzorované batohy najdete například mezi batohy O'Neill, nebo u již zmíněné značky Vans.

 

Doufáme, že jsme vám výběr alespoň trošku zjednodušili, věnovat mu pozornost, se určitě vyplatí.