Back to school: Svačiny v plném proudu

Back to school: Svačiny v plném proudu

Pondělí, 2. září, už se pomalu blíží a neznamená to nic jiného, než že děti nasadí aktovky na záda a vyrazí do lavic. Zatímco pro prvňáčky to bude něco nového, zajetí školáci už tuší, co je čeká. Přesto mají žáci všech ročníků jedno společné – svačinky. Sbalte dětem do aktovky vhodný snack podle jejich gusta, ať dají sbohem potravinovým automatům plných nevýživných,
ač lákavých sladkostí.  


 

Jedna svačina nestačí

Při přípravě svačin nezapomínejte, že dítě by mělo dostat dvě – dopolední a odpolední. Neměl by chybět kousek ovoce, zeleniny, mléčný výrobek a celozrnné či žitné pečivo např. s tvarohovou pomazánkou nebo kvalitní šunkou. „Pokud je dítě fyzicky aktivní, může si denně dovolit i nějakou sladkost, např. koláč, sušenku nebo čokoládu. Rodiče by však měli děti usměrňovat, koupit „něco dobrého“, ale dát na výběr z vhodnějších variant. Takže nekupovat sušenky s polevou a vysokým obsahem cukru, ale ty ovesné,“ tvrdí PhDr. Karolína Hlavatá, Ph.D.

Stop nalézání svačin na dně batohu

Také se vám stává, že při každodenní přípravě aktovky vašeho malého školáka narazíte na část svačiny, na kterou se nějakým záhadným způsobem nedostala řada? Pravděpodobnost, že dítě svačinu sní, se zvyšuje v momentě, kdy přiloží ruku k dílu. Zkuste jej zapojit do přípravy např. obloženého žitného chleba a uvidíte, že vaše nálezy se sníží. „Svačiny jsou podstatné především proto, že slouží k doplnění energie a zachování vyrovnané hladiny krevního cukru. To zajišťuje to, že dítě nemá hlad a má dostatek energie. Dítě se pak lépe soustředí na vyučování, není během dne unavené a podává adekvátní výkony např. ve sportovních kroužcích. Kromě toho svačiny zajistí, že dítě dostane všechny živiny, minerální látky a potřebné vitaminy,“ dodává česká dietoložka.

Ovesné sušenky Biskiti

Emco Biskiti jsou křehké dětské ovesné sušenky, které slouží jako alternativa k „nezdravým” snackům. Kombinace ovesné mouky a ovesných vloček zaručuje, že sušenky jsou zdrojem vlákniny. Biskiti neobsahují palmový tuk. Ten je nahrazen kvalitním řepkovým olejem s nízkým obsahem nasycených mastných kyselin. Neobsahují umělá barviva ani konzervanty. Hravý tvar Biskitů ve tvaru smajlíků bude děti zaručeně bavit!

 Doporučená cena: 16, 90 Kč

 

Produktový box „Rozbal to ve škole“

Tento praktický box plný Emco svačinek ušetří čas každé mamince. Obsahuje 44 kusů výrobků, mezi kterými jsou i oblíbené Emco ořechové tyčinky, 100%  ovocné tyčinky bez přidaného cukru nebo dětské sušenky Biskiti. Kompletní obsah boxu a další informace najdete na stránkách www.emco.cz , kde si můžete produktový box „Rozbal to ve škole“ objednat za výhodnou cenu 595 Kč a využít tak dopravy ZDARMA až domů. Zásobu svačin tak lze mít po ruce každý den.

 

 

VĚDĚLI JSTE, ŽE...

Vícezrnný podfuk
Obecně už se ví, že bílé rohlíky a housky dodávají tělu pouze prázdné kalorie a minimum vlákniny. Neznamená to však, že veškeré tmavé pečivo je perfektní. Abyste se v tom lehce orientovali, zapamatujte si rozdíl mezi celozrnným a vícezrnným pečivem. Zatímco to celozrnné musí obsahovat minimálně 80 % celozrnných mouk, vícezrnné musí obsahovat 5 % mouk z jiných obilovin než pšenice či žito. Rozumějte tomu tak, že takový produkt sice může být vícezrnný, ale zároveň nemusí být celozrnný.