7 situací, ve kterých vás zachrání čokoláda!

7 situací, ve kterých vás zachrání čokoláda!


Kolem čokolády se točí spousta emocí. Je jen hrstka těch, kteří ji „nemusí“, a valná většina těch, kteří ji milují. My Češi jsme toho vzorným příkladem. Vždyť čokolády (kakaa a produktů, jež je obsahují) spotřebujeme
až 7 kg na osobu a rok! V průzkumech tvrdíme, že nejraději máme hořkou, ale prodeje ukazují, že z 60 % vede mléčná… Ať je to, jak je to, jedno je jisté: bez čokolády by byl život smutnější. A komplikovanější. Protože jsou situace, z nichž vás zachrání právě dobrá čokoláda!


1. Když na vás útočí splín a blbá nálada

Když se svět tváří šedivě, je čokoláda perfektní „lék“. A vůbec nejde o to, že je sladká. Dokonce čím víc hořká, tím v tomto případě lépe. Protože obsahuje tzv. tryptofan, látku, jež v těle podpoří tvorbu hormonu serotoninu,
o němž se mluví jako o hormonu štěstí.

2. Když jste ve stresu a přetažení

Konzumace čokolády pak mozek přepíná také na tzv. theta vlny, na nichž se obvykle „vezeme“ během meditace. Zažít uvolnění díky kousku kvalitní čokolády je mnohem snazší.

3. Když máte „vybité baterky“

V okamžiku, kdy byste dali cokoliv za kafe, můžete dát cokoliv i za čokoládu. Obsahuje totiž theobromin, látku podobnou kofeinu, jež má stimulační účinek. No, a samozřejmě – cukr je tu coby zdroj „rychlé energie“.

4. Když potřebujete zmírnit bolest
Co zní jako špatný vtip, je v mnoha ohledech pravda. Obsažený hořčík je třeba skvělou zbraní při bolestech hlavy…

5. Když chcete sex
Afrodiziakální účinky čokolády jsou známé už po staletí! V tomto případě je to zásluhou látky zvané fenylalanin, jež mimo jiné povzbuzuje libido.

6. Když potřebujete někoho rozmluvit
Nabídnout komukoliv kostičku dobré čokolády nebo kvalitní čokoládový bonbón je zárukou rozvinutí konverzace. Snad že obsahuje všechno výše zmíněné, je čokoláda sama o sobě maličkostí, která vypomůže vždycky, když „small talks“ selhávají.

7. Když zapomenete na dárek
Její obliba je natolik rozšířená, že s čokoládou prakticky nemůžete šlápnout vedle. A když vyberete opravdu prémiové čokolády nebo prémiové čokoládové bonbóny (zkuste třeba ty z obchodu Captain Candy, které vám v Praze doručí i na poslední chvíli – do 90 minut!), pak máte jistotu, že neurazíte ani nejnáročnější přátele nebo obchodní partnery.