Odblokujte negativní emoce, strach či stres s terapeutkou Annou Paškovou

Odblokujte negativní emoce, strach či stres s terapeutkou Annou Paškovou


Zdá se vám to nemožné? Pomocí terapie EFT se negativních emocí můžete zbavit!

V čem vám může tato metoda pomoct?
-žít bez strachů, které vás v životě brzdí
-žít bez negativních programů, které vám ubírají energii i elán
-nalézt odvahu na změnu a žít smysluplný život
-zbavit se různých fobií

 

Co vůbec metoda EFT znamená?

Jedná se o revoluční metodu Energetické psychologie. Název je z anglického EFT = emotional freedom technique, neboli technika emoční svobody. Je založena na faktu, že fyzické tělo
a psychika nejsou od sebe oddělené. Naopak, jsou velmi silně propojené systémem energetických drah, tzv. meridiánů. Více o meridiánech zde.

 

Jakou výhodu metoda má?

Tato metoda je velmi rychlá, nebolestivá a přináší dlouhodobé výsledky. Nepoužívají se při ní žádné pomůcky ani léky. Navíc je velmi přínosná také pro děti. A často pomůže tam,  kde ostatní metody selhaly.

 

Jak probíhá sezení a jak je časově náročné?

Na začátku terapie si ujasníme, co vás vlastně trápí a z čeho máte negativní emoce nebo strachy. Jednoduchou metodou kombinující rozhovor s jemnými poklepy na určité body  na obličeji a těle tyto emoce odbouráme. Průměrná délka sezení trvá hodinu a půl. Mnohdy stačí pouze jedna, jindy je jich potřeba více.

 

Měl by klient před terapií dodržovat nějaké zásady?

Určitě nemusí dělat nic zásadního. Při terapii by se však neměla pít káva ani jiné nápoje, které odvodňují.
Voda je vodič energie, proto by se před i v průběhu mělo dostatečně pít.

 

Co všechno se může metodou EFT vyřešit?

Tato metoda vás zbaví různých fobií. Pomáhá zvládat panické ataky, deprese, nízké sebevědomí. Velice častá jsou i traumata z dětství, vztahy či přejídání nebo nespavost. Takže sami vidíte, že pomocí této metody se můžete zbavit mnohých problémů.

 

Jaké nejčastější problémy s klienty řešíte?

Velmi často řeším s klienty strachy v jakékoliv podobě. Strach odejít z práce, strach, že je manžel opustí, strach, že si žádného partnera nenajdou atd. Ale nejvíce se nakonec řeší nezdravé vtahy. Nejen s partnery, ale i v rodině obecně. Tam bývá často hlavní problém, který nás v životě brzdí. Protože dobré a zdravé vztahy jsou podle mě základ, který nám dává energii a radost ze života.

 

Vrací se k vám klienti?

Ano, vrací. Záleží na vážnosti samotného problému, ale často jedna terapie nestačí. Na konci sezení navrhnu, na jaké oblasti klientova života je třeba se ještě zaměřit a nechám na něm, zda chce pokračovat. Myslím, že se mi nikdy nestalo, že by nechtěl. Pokud ten důvod k další návštěvě byl. Když si nesete problémy už ze svého dětství a desítky let jste je neřešili, tak za hodinu a půl je spolu nestačíme odstranit. Někteří klienti chodí i přes to, že už nic zásadního řešit nepotřebují. Ale berou naše společná sezení jako takovou psychohygienu.
A to jim dělá dobře.

 

Ne každý zvládne přímou konzultaci. Existuje také jiná varianta jak „klientovi“ pomoci?

To máte pravdu, každý nemá sílu nebo odvahu se svým problémem přijít a svěřit se. Někomu to trvá déle, někdo nenajde odvahu nikdy. Proto jsem letost vydala knihu, kde se lidé mohou dočíst pár návodů na to, jak se na určité věci koukat z jiného úhlu a možná se díky těmto řádkům každý něco uvědomí a něco ve svém životě zkusí změnit.

A nebo zde mám úplnou novinku, kterou jsem se rozhodla šířit mezi širší veřejnost.  Právě mezi ty lidi, kteří stále nemají odvahu, dostatek času a nebo je pro ně Praha příliš daleko. Nyní mají skvělou možnost sledovat On line seminář z pohodlí svých domovů. Díky semináři s názvem - 12 kroků k harmonickým vztahům si mohou vyzkoušet celkem 12 technik, které jim v jejich životě můžou pomoci dělat něco jinak. Lépe komunikovat s okolím, být více asertivní, zvýšit své sebevědomí a sebehodnotu, umět svému okolí říkat ne… Cítit se lépe sami se sebou.

 Anna Pašková /EFT - terapeutka emoční psychologie

 

 

Více informací najdete také na www.eft-terapeutka.cz

 

Terapie
Kořenského ul.11, Praha 5, 15000
+420 606 640 207
paskova@eft-terapeutka.cz