Lyžování se zábavou. To jsou oslavy na Stubai

Lyžování se zábavou. To jsou oslavy na Stubai

Oslavy, významné události a sport jsou na Stubai v zimní sezóně úzce propojeny.


Narozeninová oslava na sněhu-jedna z řady významných událostí ve Stubaitalu

Stubaital, 2019: Sport a zábava jsou ve Stubaitalu hlavními prioritami. Zimní události v ledovcovém údolí nedaleko Innsbrucku přinesou propojení obojího v maximální možné míře. Ledovec Stubai již tradičně zahajuje sezónu lyžařskou událostí „Weiße Wies'n“ Oktoberfest, následovanou velkolepými sportovními událostmi, jako je FIS Freeski Slopestyle World Cup.

Lyžařské středisko Schlick 2000 slaví své narozeniny ohnivými a pestrými událostmi. Například s lyžařskými show "Night of Colors" a zejména s prvním zimním BBQ šampionátem "SKI & BBQ STUBAI 2020". Elferbahnen nabízí návštěvníkům jízdu na zdejším toboganu či pět zimních turistických nocí-jednu dokonce na vrcholu Serlesbahnen-to vše uprostřed zasněžené krajiny.

Pivní preclíky, skoky a prašan

Zda jsou lyžaři již ve formě pro nadcházející zimní sezonu si mohou ověřit během akce „Weiße Wies'n“ na ledovci Stubai. Hosté, kteří se během Ski-Oktoberfestu mezi 12. a 13. říjnem objeví na sjezdovkách ve stylovém oblečení, dirndlu a kožených kalhotách, obdrží 50% slevu na jednodenní skipas. U vrcholové stanice Eisgratu čeká na hosty čepované pivo, živá hudba a nejrůznější pochoutky typické pro Oktoberfest.

V Zoo Snowparku DC Stubai budou čekat náročné překážky pro třetí ročník Světového poháru FIS Freeski Stubai. Ve dnech 21. až 23. listopadu se na ledovci Stubai opět shromáždí hvězdy mezinárodní freeski scény, což zaručuje vzrušující a velkolepou akci.

Freestyle a freeride budou také na pořadu i během prvních rodinných dnů v Powder Departmentu 22. a 23. února. Státem certifikovaní horští a lyžařští průvodci vás zavedou první den do terénu. Mladí freerideristi
a jejich rodiče se hravým způsobem naučí, jak používat lavinové transpondéry, sondy a lopaty. Druhý den se freestyle trenéři postarají o děti v Snowparku DC Stubai Zoo, kde si vyzkouší své první skoky a triky na sněhu.

Více informací a další akce najdete na www.stubaier-gletscher.com

60 let Schlicku 2000, důvod k oslavě!

Všechno nejlepší k narozeninám, Schlicku 2000! Před 60 lety bylo ve Fulpmes otevřeno lyžařské středisko Schlick 2000. Toto výročí tedy jasně dominuje zimní sezóně 2019/2020. Organizátoři oslav připravili na
7. prosince event ve vrcholové stanici Kreuzjoch, dále lyžařské show „Night of Colors“, které začínají 26. prosince a poté se konají ještě sedmkrát v mezistanici Froneben.

Sled akcí vyvrcholí velkou soutěží, která se bude konat v lyžařském středisku od 13. do 15. března. V rámci prvních prvního SKI & BBQ SCHLICK 2000 – STUBAISKÉHO ZIMNÍHO ŠAMPIONÁTU V BBQ 2020 bude soutěžit šest mezinárodních týmů BBQ v šesti různých chatách v oblasti Schlicku 2000. Kromě odborné poroty bude obzvláště důležitý názor mnoha gurmánů, kteří mohou výměnou za poukázky ochutnat skvělé speciality. Bude zajímavé vidět, kdo získá titul Stubai BBQ Champion jako první!

Další informace a další akce jsou k dispozici na www.schlick2000.at

 

Elfer a jeho mimořádně dlouhé sáňkařské dráhy

Už 55 let mohou díky lanovce milovníci přírody pohodlně navštívit Elfer v Neustiftu. Odtud si můžete vychutnat fantastický výhled z „balkonu“ Stubaitalu a jízdu do údolí po jedné ze tří extra dlouhých přírodních sáňkařských drah.

Během 5. Sáňkařského festivalu 18. ledna 2020 si můžete bezplatně vyzkoušet certifikované saně od různých výrobců z Rakouska, Německa a Itálie. Na vítěze budou čekat skvělé ceny. V údolní stanici Elferbahnen nebude chybět ani představení novinek a cenné tipy, jak zacházet se sportovním vybavením.

Více informací o Elferbahnen najdete zde www.elfer.at

 

Zimní turistické noci

Malebné zasněžené zimní krajiny pod hvězdnou oblohou a jedinečné dojmy z přírody můžete zažít během zimních turistických nocích 9. a 23. ledna a 6. a 13. února v přírodním parku Klaus Äuele Natur Aktiv. Stezky romanticky osvětlené pochodněmi a lucernami vedou turisty zasněženou krajinou, nechybí ani tradiční hudba
a kulinářské speciality

Na dospělé i menší hosty čekají další vzrušující zimní zážitky: od výletů s pochodněmi a průvodcem, curlingu, až k jízdám na sáňkách tažených psím spřežením.  Unikátní zážitek zimní turistické noci pořádá i 18. února
i Mieders u Serlesbahnen.

 

Závěr roku a karneval

Je samozřejmé, že ve Stubaitalu, který je dobře známý svou přátelskou atmosférou, se děti a rodiny dokonale baví.

Vrcholem je pro všechny mladé hosty předvečerní Silvestr u jezera Kampler See 29. prosince 2019.
S fascinujícími mýtickými bytostmi, skvělou DJ hudbou a ohňovou show, Stubaital oslaví s předstihem Nový rok.

Během karnevalové sezóny je atmosféra ve Stubaitalu ještě živější a pestřejší. Na karnevalovém festivalu BIG Ron ve Schlicku 2000 25. února 2020 je „nařízen“ tanec, líčení a ochutnávky jídel.

Podrobné informace o těchto a dalších událostech jsou k dispozici na www.stubai.at/events/

 

A jak to vypadá na ledovci nyní? 
Mrkněte na video :-)

 

 

Více informací o počasí, aktuality a ubytování na www.stubai.at