Jak mít šťastný vztah

Jak mít šťastný vztah

Máte pocit, že vašemu soužití něco chybí, že už to není takové jako kdysi? Vytratila se touha, pocit motýlků lechtajících v břiše i ta všudypřítomná harmonie? Zkuste být zase spolu
a praktikujte naše tipy.


 

Smějte se jako o závod

Pokud máte po svém boku někoho, s kým se můžete nasmát i zasmát až se za břicho popadáte, máte podle expertů na vztahy vyhráno. Zavzpomínejte na to, co jste společně prožili, plánujte další výlety, nebo cokoliv, co vás napadne. A když se vám náhodou aktuálně nedaří, nezoufejte a buďte nad věcí. Nakonec se tomu stejně zasmějete a právě o to běží.

Udělejte si jasno

Nemá cenu lhát, i když s dobrým úmyslem. Buďte k sobě otevření a komunikujte na férovku a nejlépe bez okolků. Informujte se vzájemně o tom, co vám schází, co potřebujete, co byste si přáli, nebo o čem nejčastěji sníte. Je na čase začít praktikovat dospělácký přístup.

Pusa na dobrou noc i ráno

Polibek ihned po probuzení, nebo před tím než ulehnete do říše snů. Vytvořte si své rituály, které si zamilujete
a budete je s nadšením praktikovat. Ať už to budou společné večeře, procházky každé odpoledne, zkrátka cokoliv. Neseďte doma a užívejte si času, kdy jste spolu.

Komunikace jako základ

Aby vztah mohl fungovat (partnerský, obchodní, přátelský) musí všichni zúčastnění spolu komunikovat. Jak
o důležitých aspektech, tak o maličkostech. Když komunikace nefunguje, nemůže logicky fungovat ani nic dalšího. Pokud jste celá přešlá z toho, že drahý není dvakrát upovídaný, mějte trpělivost a prostě si ho rozmluvte. Ono to nebude hned, ale za 30 dní si člověk osvojí nový návyk. Vyčkejte, mluvte, sdílejte své pocity
i zážitky s tím druhým.

Když se zamilovanost vytratila

Slavíte desáté výročí vaší (ne)lásky a vám je líto, že už nepociťujete tu opojnou zamilovanost a že motýlci opustili své stanoviště? Počítejte s tím, že tyto opojné emoce nevydrží navždy. To byste musela pořád navazovat další a další známosti a stejně by vám to nepomohlo k ničemu kloudnému.  Raději chtějte někoho, s kým si ladíte v maličkostech, nikoliv někoho, s kým vám funguje chemie. To je pro život málo.